BMW chce rozšířit dealerskou síť v Česku, pro Prahu hledá nástupce za A.M.T. mobil

přidáno: 9. 6. 2010 2:36, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 13. 9. 2010 7:22 ]
Přihlášky do tendru na nové dealerství v Praze 9 je nutné zaslat do 20. června. Požadavky, prodejní potenciál, aktuální dealerská situace v Praze…

PRAHA (Autofox) - Německá automobilka BMW chce rozšířit dealerskou síť v Česku, konkrétně v Praze. České zastoupení BMW vyhlásilo 1. června výběrové řízení na výstavbu dealerství v Praze 9 zahrnující i spádovou oblast severovýchodního okolí Prahy.

BMW požaduje vybudování nového autosalonu dle posledních architektonických požadavků automobilky na pozemku o rozloze asi 10.000 m2, kde by partner postavil showroom a servisní středisko s 10 místy zahrnující klempírnu i lakovnu. Předpokládaný potenciál prodeje je 500 vozů ročně, uvedla firma. Přihlášky je nutné doručit do zastoupení BMW v Praze. Bližší informace obdrží přihlášení v zadávací dokumentaci.

V současnosti je v Česku 13 autosalonů BMW, které provozuje 11 dealerů (invelt a CarTec Group mají dvě provozovny). Další dva dealeři mají detašované showroomy (Renocar, Horimex cars). Nové dealerství v Praze 9 by tak bylo 14. autorizovaným prodejním místem BMW v Česku. V Praze nyní působí dealeři invelt, Auto Base, Bychl a Renocar, nejblíže požadované lokalitě je Auto Base s autosalonem v Praze 10 - Strašnicích. V Praze působí také nezávislý prodejce BMW Auto Hašek (Praha 9 - Čakovice).

V Praze 9 - Hloubětíně působila jako autorizovaný dealer firma A.M.T. mobil, součást bývalé skupiny PMG Finance. Ta však v roce 2009 ztratila licenci. A.M.T. mobil přitom v roce 2007 otevřel v Hloubětíně nově postavený autosalon se servisním zázemím.