ČEZ prodává kanceláře v Praze

přidáno: 3. 5. 2011 2:05, autor: Neznámý uživatel

Publikováno 26.4.2011 6:44

Skupina ČEZ nabízí k prodeji tři své kancelářské budovy v Praze. K mání jsou dvě její nová sídla v Michli a starší komplex nemovitostí nad muzeem na Vinohradské třídě. „Pro ČEZ je značně efektivnější a levnější, když sídlí v pronajatých prostorech. Odpadá potřeba řešit záležitosti spojené s provozem a údržbou administrativních budov,“ řekl E15 mluvčí firmy Ladislav Kříž.

ČEZ

Šestipatrová budova v michelském BB Centru, kterou si nechal ČEZ postavit na míru od společnosti Metrostav, byla zkolaudována teprve před měsícem. Jde o jeden z pouhých dvou administrativních projektů, které byly v metropoli zatím dokončeny v letošním roce.

Energetický gigant zde chce zůstat dál v nájmu, stejně jako v případě sousední osmipatrové budovy ČEZ v Duhové ulici. „Koncept se nám osvědčil už dlouhodobým pronájmem sídla Skupiny ČEZ v budově E,“ doplnil Kříž.

Tento třetí kancelářský objekt v Michli už několik let vlastní fond, spravovaný realitní firmou Orco. I ta již rok shání na trhu investora, kterému by budovu E prodala. „Jednání zatím nebyla uzavřena,“ uvedla mluvčí Orka Petra Zdeňková.

Několikrát rekonstruovaný komplex na Vinohradské tvoří dvě výškové budovy, ústředna, provozovny a dílny. „V tomto případě se jedná o čistý prodej. Skupina ČEZ tuto budovu dlouhodobě nevyužívá,“ doplnil Kříž. Prostory má pronajaté například Všeobecná zdravotní pojišťovna.

ČEZ se v minulosti zbavil někdejšího hlavního sídla mezi ulicemi Jungmannova a Charvátova v centru Prahy. Škodův palác získala v roce 2004 společnost Copa Retail Sebastiana Pawlowského. Podle neoficiálních informací za něj zaplatila 850 milionů korun. Pawlowski poté komplex pronajal na dvacet let magistrátu za téměř čtyři miliardy korun. Kvůli údajně velmi nevýhodným podmínkám obchodu pak za to radnici kritizovala opozice.

Podle poradenských firem letos stoupá zájem zahraničních investorů o tuzemský realitní trh. Dosud uzavřených obchodů je však ve srovnání s obdobím před krizí stále velmi málo. Jedinou letos prodanou kancelářskou budovou je zatím Keystone v Praze 8, kterou od švýcarské společnosti Cornestone a tuzemské Karlin Group koupil německý realitní fond GLL.

Autor článku: Denisa Novotná

Zdroj: http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/cez-prodava-kancelare-v-praze
Comments