CPI Group má zájem o kanceláře v Praze a obchody na jihu Čech

přidáno: 18. 10. 2010 1:44, autor: Neznámý uživatel

Investiční a realitní skupina CPI Group pokračuje v expanzi na českém trhu. Aktuálně vyjednává s developerskou společností Finep o nákupu kancelářského centra v Praze-Stodůlkách, ve kterém sídlí společnost Siemens. Zvažuje také nákup obchodního centra Igy v Českých Budějovicích.

Nejdál jsou podle mluvčí jednání o akvizici jihočeských obchodů. „V případě kancelářské budovy City West jsme zhruba v polovině jednání, jsme navíc jedním z několika dalších zájemců, takže vše je ještě otevřené,“ uvedla mluvčí CPI Group Michaela Winklerová. Investice se může podle realitního odborníka, který si nepřál být jmenován, pohybovat u kanceláří v řádech desítek milionů eur.

CPI Group představuje letos jednoho z nejaktivnějších investorů do podnikatelských nemovitostí na českém realitním trhu. Ve středu skupina koupila v nedobrovolné dražbě za 340 milionů korun obří tovární komplex v průmyslové zóně na okraji Brandýsa nad Labem.

Dalších 633 milionů korun letos firma dala do nákupu obchodního parku v Mladé Boleslavi, podobnou částku investovala do nákupu obchodních center v Litoměřicích a dalších městech. V březnu se skupině za 653 milionů korun také podařilo získat sídlo potravinářského koncernu Nestlé v Praze-Modřech.

CPI Group je po společnosti RPG Byty je s více než 10 tisíci byty druhým největším vlastníkem bytů v Česku. Firma vznikla v roce 1991. Její vlastnictví je často spojováno s miliardářem Radovanem Vítkem. Podle obchodního rejstříku je jediným akcionářem skupiny Vítkova matka Milada Malá.


Zdroj: http://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/cpi-group-ma-zajem-o-kancelare-v-praze-a-obchody-na-jihu-cech
Comments