Crestyl investuje 1,2 miliardy korun do centra Mostu

přidáno: 20. 8. 2010 5:13, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 13. 9. 2010 6:40 ]

Společnost Crestyl kupuje od města Most budovu Reprezentačního domu a dva hektary pozemků v centru. Prodej schválili zastupitelé na konci června. Návrh zahrnuje revitalizaci tohoto území v samém srdci města v prostoru mezi magistrátem, hotelem Cascade, budovou Prioru a ulicí Moskevskou, a zahrnuje stávající budovu Reprezentačního domu. Multifunkční projekt počítá s multikinem, konferenčními i obchodními prostory, ale i zachováním planetária a vytvořením centrální pěší zóny města. Crestyl hodlá do realizace investovat až 1,2 miliardy korun.

„Naše projekty v Mostě, zejména pak obchodní centrum Central Most, úspěšně fungují a věříme, že jsou přínosem i pro všechny obyvatele města. Proto jsme se poohlíželi i po dalších možnostech, které Most nabízí, a náš úmysl revitalizovat centrum města včetně budovy Reprezentačního domu je tak pro nás logickým krokem," řekl generální ředitel skupiny Crestyl Omar Koleitat. Z diskuzí s městem podle jeho slov vyplynulo, že nezbytná je výstavba multikina a oprava planetária, protože stávající nabídka kulturních prostor je nedostačující. „S městem jsme se rovněž shodli na tom, že součástí projektu musí být i moderní konferenční prostory, které jsou pro nás jako majitele hotelu Cascade klíčové a v současné době v Mostě chybí,“ pokračoval Omar Koleilat. Dodal, že v tuto chvíli je vše ve fázi příprav a veškeré návrhy Crestyl důkladně konzultuje se zástupci města. Jakmile budou k dispozici hotové návrhy, seznámí se s nimi veřejnost. „Naším cílem je zahájit samotný projekt do tří let tak, abychom ho do roku 2015 dokončili," uvedl dále šéf Crestylu.

Doplnění kulturně-společenské funkce centra

Obyvatelům Mostu, Litvínova a přilehlého okolí přinese revitalizace centra modernizaci stávajících objektů a doplnění o atraktivní služby jako je v Mostě chybějící multikino, konferenční nebo společenské sály. Architektonickým cílem návrhu je dotvořit venkovní a vnitřní prostory a vytvořit centrální pěší zónu města v návaznosti na 1. náměstí. S tím souvisí také obnova městské zeleně a vodních ploch, doplnění městského mobiliáře a organizace parkovacích ploch do uceleného logického celku vůči pěší zóně a funkčnosti budov. Projekt se nachází v prostoru mezi magistrátem, hotelem Cascade, budovou Prioru a ulicí Moskevskou, a zahrnuje stávající budovu Reprezentačního domu. „Revitalizace centra je velká zodpovědnost. Crestyl nabízí mnohaleté zkušenosti, investiční sílu, velmi dobrou znalost místního prostředí a plnohodnotnou architekturu,“ dodal Omar Koleilat. Architektonické ztvárnění projektu si vzala na starosti renomovaná architektonická kancelář Chapman Taylor.

Zdroj: http://realit.cz/aktualita/crestyl-investuje-12-miliardy-korun-do-centra-mostu