Developer znovu začal s výstavbou nejvyšší budovy v Brně

přidáno: 26. 10. 2010 2:42, autor: Neznámý uživatel
Developer CTP Invest obnovil svoje plány výstavby administrativní budovy v areálu Spielberk Office Centre. Má být s 85 metry nejvyšší v Brně. Firma chce v areálu, kde nabízí kancelářské prostory, rozšířit svoje služby i o hotel a konferenční sály. Stavba již byla zahájena, její dokončení je plánováno na první polovinu roku 2012.

Výšková budova v areálu Spielberk Office Centre měla být původně dokončena už v roce 2008. Stavba však byla zastavena. Hlavní dominantou lokality poblíž centra města je stále šedesátimetrový M palác. CTP Invest v areálu Spielberk Office Centre nabízí firmám kancelářské prostory od roku 2005. Firmě se daří i přesto, že je na trhu silná konkurence. „Co se týče kancelářských prostor, je v Brně přebytek nabídky nad poptávkou,“ uvedl Jiří Kostečka ze společnosti CTP Invest. Firma v první fázi výstavby kancelářských budov získala 20 tisíc metrů čtverečních kancelářské plochy. V následujících letech následovali další stavby, kterými ve druhé fázi přibylo dalších 40 tisíc metrů čtverečních. „S příchodem ekonomické recese jsme se rozhodli nejdříve obsadit stávající prostory. Nyní jsme se dostali na devadesátiprocentní obsazenost, což je pro nás tím správným impulsem pro dokončení třetí fáze,“ uvedl Kostečka. Tou je právě Office Tower. Budova má nabídnout administrativní zázemí jak pro nové investory, tak stávajícím klientům možnost růstu. Pronajímatelná plocha jednoho patra administrativní budovy je asi 830 metrů čtverečních.

Spielberk Office Centre

Ve Spielberk Office Centre působí již dnes řada významných firem jako Lufthansa, Computer Press a další. Letos si prostory pronajaly i AVG Grisoft nebo společnost Miele. Ve Spielberk Office Centre nyní pracuje více než tři tisíce lidí. Firma v Brně a okolí provozuje čtyři CTParky. Nedávno s městem Brnem podepsala smlouvu o prodeji posledních volných pozemků o rozloze 420 tisíc metrů čtverečních v průmyslové zóně Černovická terasa. Město tak získá 654 milionů korun. V průměru cena činí zhruba 1560 korun za metr čtvereční. Firma zde během příštích pěti let plánuje stavbu až 20 nových nemovitostí. Celkové náklady přesáhnou 120 milionů eur (téměř tři miliardy korun). Příjmy CTP Invest z nájmů v roce 2009 byly na úrovni 86 milionů eur (2,1 mld. korun). Letos se mají zvýšit na 96 milionů eur (2,4 mld. korun).

Zdroj: http://realit.cz/aktualita/developer-znovu-zacal-s-vystavbou-nejvyssi-budovy-v-brne

Comments