Do holešovské zóny hodlá vstoupit společnost NWT a.s.

přidáno: 21. 4. 2011 2:04, autor: Neznámý uživatel

Zlín, Holešov – Jedna z největších tuzemských firem v oblasti informačních technologií, společnost NWT a.s., má vážný zájem o investici ve Strategické průmyslové zóně Holešov. Hodlá zde vybudovat Centrum sdílených služeb, v němž najde práci zhruba 50 zaměstnanců. Společnost v pondělí podepsala Deklaraci o porozumění se Zlínským krajem. Jde o základní krok, který zájemci umožňuje zpracovat projektovou dokumentaci a následně zahájit příslušná správní řízení.


„Společnost NWT a.s. sídlí v Hulíně, pobočky máme ve Zlíně, Praze, Uherském Hradišti a Kroměříži, v zahraničí je to kancelář na Slovensku v Banské Bystrici a nejnověji jsme rozšířili naši pobočku také ve Velké Británii. NWT a.s. má rovněž vlastní obchodní zastoupení ve Španělsku a Indii.  V Holešově má vzniknout centrum sdílených služeb, opravna hi-tech produktů a vývojové pracoviště. Stávající síť poboček nebude realizací nového Centra sdílených služeb dotčena. V novém závodu v Holešově vytvoříme zhruba 50 nových pracovních míst. Pokud se nám podaří zahájit stavbu ještě v závěru letošního roku, počítáme s uvedením do provozu v roce 2013,“ uvedl generální ředitel společnosti David Vítek.
Firma chce vybudovat halu s částmi pro administrativu na celkové ploše 1 970 čtverečních metrů, celková plocha pozemku pak bude zhruba dva hektary. „Společnost NWT a.s. je již devátým vážným zájemcem o zónu, který podepsal Deklaraci o porozumění se Zlínským krajem. Vzhledem k zaměření na vyspělé technologie vzniká předpoklad spolupráce s firmami, které budou působit v Technologickém parku Progress. Ten se momentálně buduje v centrální části zóny,“ poznamenal Jiří Němec, předseda představenstva společnosti Industry Servis ZK, která má výstavbu a následný provoz zóny na starost.
Společnost NWT a.s. momentálně zaměstnává zhruba 160 pracovníků. Kromě dodávek kompletních řešení v oblasti informačních technologií rovněž provozuje síť internetových obchodních domů a nabízí finanční služby.    Prostřednictvím samostatných divizí společnost NWT a.s. působí v oblasti obnovitelných zdrojů energie, zajišťuje projekci a dodávky fotovoltaických elektráren, bioplynových stanic a energetických zdrojů na biomasu.
Společnost úzce spolupracuje s vysokými školami a výzkumnými ústavy a podporuje inovativní projekty.
Celkové tržby NWT a.s. za rok 2010 přesáhly tři miliardy korun.
 
Souvislosti
Strategická průmyslová zóna Holešov má od konce roku 2009 zcela dokončenou základní infrastrukturu. Ta byla realizována tak, aby respektovala přísné limity pro zvýšenou ochranu životního prostředí. Od loňského roku byla dotažena do konce jednání s již celkem devíti vážnými zájemci o investování a mohla proto s nimi být podepsána Deklarace o porozumění. První ze zájemců, společnost POKART, již celý proces završil a zahájil stavbu.

Další informace
Jiří Němec                                                  David Vítek
Industry Servis ZK, a.s.                            NWT a.s.
předseda představenstva                       generální ředitel
739 587 647                                               602 719 319

Zdroj:
http://www.zonaholesov.cz/aktuality.php?lang=cs&clanek=351
Comments