Do Plzně směřuje nový investor

přidáno: 17. 9. 2010 5:41, autor: Neznámý uživatel
9. září 2010

V západočeské metropoli má vyrůst závod na opravu nákladních aut, zaměstnání zde najde přes 800 lidí

PLZEŇ/PRAHA Česká republika má šanci získat další významnou zahraniční investici. Opuštěnou část areálu Škody Plzeň si vyhlédla společnost Bammer, která zde chce postavit opravárenský závod pro nákladní auta. Záměrem investora je vytvořit zde až 817 nových pracovních míst.

„Společnost Bammer projevila zájem o část areálu, který by měla získat formou pronájmu nebo odkupu,“ uvedl mediální zástupce skupiny Škoda Investment Pavel Novák. Právě Škoda Investment nyní spravuje areál bývalé Škody Plzeň a hledá využití pro opuštěné plochy. „Investice Bammeru je v souladu se záměry Škody Investment otevírat areál pro další společnosti,“ dodal Novák.

Záměr investora a jeho dopady na životní prostředí nyní posuzuje Krajský úřad Plzeňského kraje. Z dokumentace vyplývá, že Bammer má zájem o téměř jedenáct hektarů pozemků podél ulice Borská.

Jedná se o plochy, na kterých nyní probíhá likvidace starých ekologických zátěží, hrazená ministerstvem financí. Předpokládaný termín dokončení sanace je prosinec letošního roku. Výstavba opravárenského závodu má začít na jaře příštího roku a skončit v prosinci roku 2012.

V Žatci budou opravovat turbíny Česká republika díky své poloze ve středu Evropy a kvalifikované pracovní síle získala již několik investičních projektů zaměřených na opravárenské služby. „Současným trendem investování do České republiky je zvyšující se procento investic do projektů výzkumu a vývoje a strategických služeb. Agentura CzechInvest již eviduje významný nárůst těchto investic, které již v absolutních číslech převážily počet investic do zpracovatelského průmyslu,“ zmínil manažer společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika Petr Hájek.

CzechInvest během prvního pololetí získal 65 investičních projektů zaměřených na služby pro podniky. Investoři přislíbili v Česku vytvořit celkem 1564 nových pracovních míst. Největší z projektů je záměr společnost Solar Turbines, náležící do globálního koncernu Caterpillar. Firma si vyhlédla průmyslovou zónu Triangle u Žatce, ve které chce postavit závod na opravy průmyslových plynových turbín. Výše investice se pohybuje okolo 1,4 miliardy korun.

Opravárenské centrum firmy Solar Turbines má vytvořit okolo 450 pracovních pozic. „Žatecký závod by měl podle plánů společnosti začít fungovat už za dva roky, jeho plnou kapacitu chce investor začít využívat až kolem roku 2020,“ uvedl v květnu Stanislav Martínek, ředitel divize investic CzechInvestu.

DAVID TRAMBA

Zdroj: http://www.lidovky.cz/do-plzne-smeruje-novy-investor-d3g-/ln_noviny.asp?c=A100909_000069_ln_noviny_sko&klic=238793&mes=100909_0
Comments