DuPont otevřel v Holešově zelenou továrnu

přidáno: 18. 10. 2010 1:33, autor: Neznámý uživatel
Americký výrobce materiálů DuPont spustil v Holešově výrobu stoprocentně recyklovaných fólií pro bezpečnostní vrstvená skla, do níž investoval 14 milionů dolarů, v přepočtu zhruba 245,4 milionu korun. „DuPont posiluje aktivity ve střední a východní Evropě. Investice v Holešově zvýší potenciál divize Glass Laminating Solutions, továrna zaměstná sedmdesát lidí,“ potvrdil Euro.cz viceprezident divize DuPont Glass Laminating Solutions Stephen Cox.

„Technologie se využívá v automobilovém a stavebním průmyslu a představuje řešení i pro rychle rostoucí fotovoltaický průmysl. Fólie Butacite G se vyrábí stoprocentní recyklací PVB a představuje ekologickou alternativu k originálním polyvinylbutyralovým výrobkům,“ upřesnil ředitel výrobního závodu Jiří Malota.

Divize Glass Laminating Solutions společnosti DuPont má více než šedesátileté zkušenosti v oblasti výroby bezpečnostních fólií, které se používají při výrobě vrstvených bezpečnostních skleněných laminátů a přidružených technologií. Divize má globální výrobní kapacity a pobočky v USA, v Německu a Koreji.

Ve středoevropském regionu DuPont investuje přes dvacet let. „Nedávno jsme v Praze otevřeli Centrum silničních technologií, jež propaguje inovativní materiály a poskytuje poradenství pro efektivnější budování silnic, zejména pak vozovek s dlouhou životností pro regiony střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky,“ uzavřela ředitelka společnosti pro Česko Soňa Krausová.

Zdroj: http://www.euro.cz/id/0bvthzwkwb/detail.jsp?id=2788
Comments