Dva mrakodrapy na Pankráci nebudou, rozhodl soud

přidáno: 22. 9. 2011 1:23, autor: Neznámý uživatel
Praha - Dvě nové dominanty v pražské části Pankrác zatím nevyrostou. Stavbu mrakodrapu ve tvaru písmene V City Epoque a sousední výškové budovy oválného tvaru City Epoque Office znemožnil soud, který zrušil platné územní rozhodnutí, a vyhověl tak námitkám občanského sdružení. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny. Obě budovy chtěla postavit developerská společnost Real Estate Investments (ECM), která je nyní v konkurzu.
    Podle Petra Kužvarta ze žalujícího občanského sdružení Ateliér pro životní prostředí vycházeli pražští úředníci z předpokladu, že městské prostředí je již natolik objektivně zatíženo, že je další výstavby možná, pokud developer prokáže, že samotný provoz a obsluha novostavby přitíží jen málo. "Městský soud tento přístup výslovně odmítl," řekl novinám Kužvart.
    Mluvčí Městského soudu v Praze Martina Lhotáková potvrdila, že rozhodnutí je závazné. "Vyhověli jsme námitkám týkajícím se hluku a emisí z dopravy," řekl HN Lhotáková s tím, že soud vrátil věc k novému projednání. Vydání nového územního rozhodnutí soud podmiňuje například tím, že bude obsahovat lepší protihluková opatření.
    Případ se tak vrátí stavebnímu úřadu Prahy 4. "S rozsudkem nesouhlasíme, ale budeme ho respektovat," řekla HN mluvčí magistrátu Terezie Krásenská.
    Firma ECM je od července v konkurzu. Věřitelé vůči ECM přihlásili celkem pohledávky v nominální výši 9,5 miliardy korun. Za letošní první pololetí je ECM ve ztrátě 2,6 milionu eur, tedy asi 64 milionů korun.
Comments