Elmarco dokončilo projekt výzkumného centra

přidáno: 26. 1. 2011 2:18, autor: Neznámý uživatel
Liberecká společnost Elmarco dokončila projekt výstavby výzkumného a vývojového centra nanovláken podpořeného ministerstvem průmyslu a obchodu. „Elmarco získalo finance z programu Potenciál, součásti evropského operačního programu Podnikání a inovace, který podporuje právě výstavbu moderního zázemí pro komerční výzkum a vývoj. Dotace dosáhla 75 milionů korun,“ uvedl ministr Martin Kocourek.

„Elmarco patřilo k vůbec prvním úspěšným žadatelům o dotace z programu Potenciál. Na projektu v Liberci pracovali již od poloviny roku 2008. Kromě toho společnost získala v rámci OPPI dalších více než 33 milionů z programu Inovace,“ upřesnil ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

„V čerstvě otevřených laboratořích bude pokračovat vývoj nových generací technologie Nanospider. Ta jako jediná na světě dovede v průmyslových objemech vyrábět nanovlákna, speciální materiál využitelný v celé řadě různých odvětví. Projekt umožnil významné navýšení kapacity a urychlil i zpřesnil náš výzkum a vývoj. Díky tomu bude možné výsledky výzkumu rychleji převádět do běžného života,“ doplnil finanční ředitel Elmarca Ondřej Veselovský.

Miroslav Tryner

Zdroj: http://www.euro.cz/id/ycqv1umdtb/detail.jsp?id=4887
Comments