Erste Group Immorent expanduje do výstavby logistických areálů

přidáno: 17. 3. 2011 3:21, autor: Neznámý uživatel
Denisa Novotná | Publikováno 16.3.2011 7:59

Výstavbu rozsáhlého logistického areálu připravuje na západě Prahy realitní společnost Erste Group Immorent. Areál Immopark Praha bude jejím prvním průmyslovým parkem v Česku. Firma se dosud soustředila na výstavbu kancelářských budov.

Erste Group Bank

„V tuto chvíli počítáme s rozlohou 35 hektarů a vyřizujeme dokumentaci pro stavební povolení,“ řekl mluvčí Erste Group Immorent Rudolf Kargl. Pozemek leží u obce Pavlov při rychlostní komunikaci R6.
„Logistika je první segment, kde vnímáme oživení. Začínáme evidovat zvýšenou poptávku po skladových prostorách, takže chceme mít projekt připravený pro první nájemce,“ vysvětlil Kargl důvod expanze do sektoru průmyslových nemovitostí. Skladové haly ale firma spekulativně stavět nechce, termín zahájení výstavby proto bude záviset na uzavření první nájemní smlouvy.

Immoparky bude skupina Erste stavět také na Slovensku. Loni na podzim zahájila první projekt u letiště v Košicích, který má celkem obsáhnout šedesátihektarové území. Předpokládané investiční náklady jsou pět milionů eur. Dalším připravovaným projektem je Immopark Žilina, kde chce developer využít rozvoje automobilového průmyslu.

I přes krizi na realitním trhu je Erste Group Immorent stále aktivní v kancelářském developmentu. Spekulativně spouští výstavbu druhé fáze projektu Futurama v Praze 8 a chystá prodej dokončené a pronajaté první etapy.

Loni se developerovi podařilo prodat kancelářskou budovu Avenir E v Nových Butovicích společnosti Hypo Real Invest v přepočtu za téměř 400 milionů korun. Dalším aktuálně rozestavěným kancelářským projektem je Lyra na pražském Smíchově, do níž se má nastěhovat vydavatelství Bauer Media. V Plzni Immorent pokračuje v administrativním komplexu Fabrika Bory.

Zdroj: http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/erste-group-immorent-expanduje-do-vystavby-logistickych-arealu

Comments