Fashion Arenu následuje outlet na Moravě

přidáno: 14. 3. 2011 2:41, autor: Neznámý uživatel

Denisa Novotná | Publikováno 11.3.2011 7:59

Třetí tuzemský outlet vybuduje u Hladkých Životic poblíž Nového Jičína společnost TK Development. „Stavební práce zahájíme v příštím roce. První ze dvou fází plánujeme otevřít v roce 2013,“ řekl deníku E15 viceprezident firmy pro Česko a Slovensko Thomas Villadsen. Celkem má Designer Outlet Village Moravia zahrnovat 22 tisíc metrů čtverečních.

Nadnárodní developer má už za sebou výstavbu pražského outletového centra Fashion Arena ve Štěrboholích. Nový outlet se má víc přiblížit village stylu, který je typický pro podobné zahraniční projekty jako například outlet v rakouském Pandorfu. Nájemci v tuzemských centrech však na rozdíl od zahraničí nejsou dražší značky, ale většinou obchody střední či nižší cenové úrovně. Na trhu tak není dostatek starších luxusních kolekcí, které by se v outletech prodávaly.

I nový moravský outlet bude sázet hlavně na osvědčené značky. „Chceme využít naše zkušenosti z Fashion Areny. Máme tam téměř sto značek a padesáti, které mají nejlepší výsledky, nabídneme prostory v novém projektu a připojíme několik dalších,“ uvedl Villadsen.

Projekt TK Development je po několika letech dalším pokusem o outlet. Neúspěchem skončily v minulosti záměry Galleria Moda u Ruzyně či Exit 66 u dálnice D1. Developer si je však v případě moravského outletu jistý. „Lokalitu jsme dlouho vybírali. Výhodou je dobrá dostupnost Ostravy, Olomouce i Brna,“ argumentuje Villadsen.

Kromě Fashion Areny zatím v Česku funguje ještě vůbec první tuzemské outletové centrum Freeport v Hatích, poblíž hranic s Rakouskem.

Dánská firma TK Development patří mezi dvacítku největších evropských developerů. V Česku postavila například nepříliš úspěšné pražské centrum Šestka, nákupní galerie Futurum v Brně a Ostravě. Nyní rozšiřuje Futurum v Hradci Králové a chystá obchodní centrum ve Frýdku-Místku.

Zdroj: http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/fashion-arenu-nasleduje-outlet-na-morave

Comments