FNZ nabídne v Brně práci stovce IT expertů

přidáno: 10. 3. 2011 0:58, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 10. 3. 2011 1:01 ]
Jihomoravský kraj je v posledních letech populární mezi investory do technologií

Vysoce kvalifikovaní a pro práci nadšení lidé, přívětivá země a pulzující město v centru Evropy na dosah klientům z Velké Británie. To byly hlavní požadavky novozélandské společnosti FNZ na místo, kam chtěla expandovat. V pomyslné soutěži o investici přesahující 25 milionů korun nakonec zvítězilo Brno. Činnost rozvojové centrum zahájilo loni v červenci, v blízké budoucnosti zde dá firma práci více než stovce vysokoškoláků.

„Česká republika v současné době nabízí jedny z nejlepších podmínek pro investice do informačních technologií a do vývoje softwaru. Těší mě, že mohu oznámit, že se nám podařilo přilákat další společnost, která u nás vytvoří desítky vysoce kvalifikovaných pracovních míst,“ řekl ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.

„Jihomoravský kraj je v posledních letech mezi investory velice populární. Investují zde zejména do informačních technologií a vývoje softwaru. Svůj díl na tom zajisté má i přítomnost Masarykovy univerzity, která produkuje schopné absolventy,“ zdůraznil generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

Společnost FNZ působí v Evropě a v oblasti Asie a Tichomoří a velice rychle se rozvíjí. Na jaře 2010 se obrátila na agenturu CzechInvest, aby jí pomohla vytipovat město s vhodnou nemovitostí, kde by mohla umístit své kanceláře. „Brno nezklamalo ani v jednom z našich původních kritérií. Je to město s bohatou kulturní scénou situované v srdci střední Evropy nedaleko historických měst, jako jsou Praha, Vídeň a Budapešť,“ uvedl ředitel rozvojového centra FNZ v Brně Jack Doig.

Pracovní příležitosti ve společnosti našli především absolventi vysokých škol se zaměřením na informační technologie. „V současné době máme 55 zaměstnanců, kteří pracují na osmi projektech. V blízké budoucnosti zamýšlíme přijmout dalších 50 lidí,“ uvádí Doig. Současný tým FNZ Brno tvoří kromě českých občanů a Slováků také Bulhar, Portugalec, Arménec, dva Skotové a několik Novozélanďanů.

FNZ svým zákazníkům především z Velké Británie, Austrálie a Nového Zélandu nabízí jedinečný on-line systém správy majetku, který je zacílen na potřeby finančních institucí. Jejími koncovými klienty jsou jak profesionální finanční poradci a specialisté, tak jejich koncoví zákazníci, případně finanční odborníci v rámci korporátních struktur. Mezi její klienty patří například společnosti AXA, J.P. Morgan či HSBC. Základnu má FNZ na Novém Zélandu a evropské vedení sídlí v Edinburghu.

Miroslav Tryner

Zdroj: http://www.euro.cz/detail.jsp?id=5839
Comments