Gebrüder Weiss postaví v Jenči u Prahy areál za 550 milionů korun

přidáno: 13. 10. 2011 1:53, autor: Neznámý uživatel
Rakouská logistická společnost Gebrüder Weiss investuje kolem 550 milionů korun do výstavby areálu v Jenči u Prahy. Společnost loni zakoupila pozemek v průmyslové zóně R6 Logistics Park, kde chce vybudovat moderní logistický terminál. První fáze výstavby za 250 milionů korun bude dokončena na konci roku 2012, sdělila Lucie Novohradská z marketingového oddělení firmy.

Firma v průmyslové zóně koupila pozemky o výměře 75 000 čtverečních metrů. V první etapě výstavby tam na ploše 12 000 m2 vzniknou dva sklady a kancelářské prostory. V dalších fázích se počítá s výstavbou logistických hal na dvojnásobné ploše. „Společnost vnímá ČR jako významný spojovací bod toků zboží mezi východní a západní i mezi severní a jižní Evropou,“ dodala Novohradská.

Gebrüder Weiss patří mezi evropské firmy s nejdelší historií. První zásilky přepravila před více než 550 lety. Centrála sídlí v rakouském Lauterachu. Česká pobočka byla založena v roce 1992. Nyní má přes 300 zaměstnanců. Gebrüder Weiss ČR loni podle účetní závěrky zaznamenala obrat kolem 1,5 miliardy korun a zisk před zdaněním zhruba 38,5 milionu korun. Dostala se tak z předloňské ztráty kolem 17 milionů Kč. Ztráta byla podle Novohradské způsobena tím, že společnost v ČR převzala pozemní přepravu a logistické služby společnosti Hellmann-PKZ. „Loni se firma vrátila ke standardním výsledkům posledních let,“ doplnila. Společnost nedávno dokončila výstavbu terminálů v rumunském Sibiu a slovenském Senci.

Zdroj: http://www.realit.cz/aktualita/gebruder-weiss-postavi-v-jenci-u-prahy-areal-za-550-milionu-korun
Comments