Holešovickou tržnici čekají změny. Bude tu hotel, butiky a restaurace

přidáno: 10. 3. 2011 0:55, autor: Neznámý uživatel
9. března 2011 16:16
Laciné stánky mnohdy plné padělků, herna nebo nevěstinec. Tak v současné době vypadá tržnice v Holešovicích. Brzy by se to ale mělo změnit. Provozovatel chce bývalá holešovická jatka a později tržnici výrazně změnit. Měl by tu být hotel, butiky i farmářské trhy.
Holešovická tržnice projde rekonstrukcí. foto: vizualizace: Delta Center

Firma Delta Center, která komplex provozuje, zveřejnila svou vizi nové holešovické tržnice, do níž chce přilákat movitější zákazníky a zároveň nepřijít o ty vyhledávající levné zboží.

"Plánují hotel loftového typu - levný, ale šik. Mezi uličkami namalovali prosklené butiky. V plánech je i hala s vysokým stropem pro módní přehlídky. Nechybí ani restaurace," popisuje návrh pražská radní Aleksandra Udženija.

V nové tržnici by si měli na své přijít všichni členové rodiny, žena najde butiky se stylovým oblečením, v dalším pavilonu nakoupí netradiční i obyčejné jídlo a na farmářských trzích zeleninu a ovoce. Její muž ve stejné době vybírá barvu na zdi obývacího pokoje a jen chvíli předtím hledal inspiraci v designovém studiu.

Když bude mít chuť, v galerii najde nový obraz, který pověsí nad pohovku, až bude mít vymalováno. Nakonec si oba zajdou na kávu na opraveném náměstí nebo sushi do asijského pavilonu. A jejich děti si přitom hrají na prolézačkách a hltají kulturní program.
V tržnici budou nové obchody a restaurace. Zůstanou i asijské prodejny, budou ale vypadat jinak.

Kolem staré vodárenské věže by měla vzniknout zóna oddychu, galerie, prostory pro výstavy či designová studia.

Prostor propojí centrální náměstí s lavičkami či fontánou, restauračními zahrádkami a stromy. "V tržnici chceme pořádat kulturní, zábavné a společenské akce. Lidé sem mohou přijít například na vepřové hody, které se osvědčily," vysvětluje Karel Král, finanční ředitel Delta Center. Podle projektu se lidé do komplexu dostanou ze všech stran, takže přibudou parkovací místa.
Z areálu má zmizet hazard a nevěstinec

Udženija má výhrady k herně a nevěstinci v areálu, chce, aby se jich firma zbavila. "Obě zařízení mají dlouhodobé nájemní smlouvy a musíme najít cestu, jak to řešit. Ani nám se sem moc nehodí," souhlasí Král.

Pokud se firma dohodne s magistrátem na nové nájemní smlouvě tržnice, může přestavba začít skoro ihned. "Nechystáme zásadní změny, proti kterým by mohli památkáři protestovat," vysvětluje Král. Všechny změny jsou závislé na tom, zda se magistrát a Delta Center dohodnou na nových podmínkách nájmu.

Podle současných podmínek má firma městu od letoška platit ročně 109 milionů. "Stará smlouva však počítala s tím, že celý prostor už bude opravený. To ale zbrzdila povodeň, areál byl pod vodou, a hospodářská krize," připouští Udženija. Ani jedna strana nevysvětluje moc podrobně, jakým směrem chtějí nájem upravit.

Mají několik možností. Delta Center si může náklady na opravy tržnice celé nebo jen jejich část odečítat od nájmu. Například v minulosti již takto odečítala investice ve výši přes osm set milionů.

Zdroj: http://praha.idnes.cz/holesovickou-trznici-cekaji-zmeny-bude-tu-hotel-butiky-a-restaurace-1g8-/praha-zpravy.asp?c=A110309_1545702_praha-zpravy_ab
Comments