Hornbach chce v příštích letech otevřít až devět prodejen

přidáno: 8. 11. 2010 1:23, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 9. 11. 2010 1:24 ]

Společnost Hornbach hodlá na tuzemském trhu v několika následujících letech otevřít až devět nových prodejen pro kutily a zahrádkáře. Novinářům to dnes řekl generální ředitel společnosti Hornbach Baumarkt CS May Meulenberg. V Česku nyní Hornbach provozuje šest hobbymarketů.

Dva nové hobbymarkety společnost Hornbach otevře příští rok na jaře v Plzni a Ostravě. "Do roku 2015 chceme rozšířit síť poboček na 11 marketů pro stavbu a zahradu a dlouhodobě plánujeme dokonce marketů 15," uvedl Meulenberg.

Hornbach uvažuje o výstavbě nových hobbymarketů například v Praze, Brně a dalších městech, která mají dostatečně velkou spádovou oblast. Díky expanzi hodlá Hornbach zvýšit svůj tržní podíl v Česku z nynějších 13 procent na 15 procent. Hobbymarkety OBI, kterým v Česku patří první pozice, mají na tuzemském trhu podíl 18 procent.

Češi kvůli hospodářské krizi začali v hobbymarketech méně utrácet. Pět největších tuzemských hobbymarketových řetězců loni podle údajů společnosti Incoma GfK a časopisu Moderní obchod poprvé po několika růstových letech vykázalo pokles celkových tržeb, které se meziročně snížily o 2,2 miliardy korun na 27,6 miliardy korun. V roce 2008 se přitom tržby pětice největších sítí prodejen se zbožím pro dům, dílnu a zahradu zvýšily meziročně o 4,5 miliardy korun.

Hobbymarketové řetězce loni také zpomalily expanzi na tuzemském trhu, kde v závěru roku 2009 provozovaly už 78 prodejen pro kutily a zahrádkáře. Obchodníci mají zpravidla obsazena velká města a nyní se svými hobbymarkety míří i do menších obcí s několika desítkami tisíc obyvatel. "Komplikovaná ekonomická situace ČR v důsledku hospodářské krize naši plánovanou expanzi nezastavila, maximálně mírně zpomalila. V současné době se ale hospodářství postupně vzpamatovává a my jsme svědky toho, že se maloobchod znovu pozvolna zotavuje," podotkl Meulenberg.

Obliba hobbymarketů v ČR roste a pravidelně v nich nakupuje více než polovina českých kutilů a zahrádkářů. Například v roce 2005 jim podle průzkumu společností Incoma GfK dávalo přednost 57 procent zákazníků. V roce 2000 přitom tento ukazatel činil 40 procent.


Zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/hornbach-chce-v-pristich-letech-otevrit-az-devet-prodejen_185209.html

Comments