Hradecké Futurum se zvětší o 40 %, další dvě centra se chystají

přidáno: 13. 4. 2011 1:24, autor: Neznámý uživatel

Obchodní centrum Futurum v Hradci Králové zvětší do května 2012 obchodní plochu o 40 % na 35000 metrů čtverečných. Včetně výstavby nového parkovacího domu bude investice činit do půl miliardy korun. Novinářům to při oficiálním zahájení stavby řekl technický ředitel developerské společnosti TK Development Rostislav Novák. Další dvě zcela nová obchodní centra jiných developerů by v Hradci ještě měla vyrůst.

Významnou konkurencí pro Futurum bude projekt Aupark developerské společnosti HB Reavis Group, který má vyrůst na místě bývalého autobusového nádraží u Koruny. Firma by podle webové prezentace chtěla komplex s více než 24.000 metry čtverečnými pronajímatelných ploch začít stavět letos. Hodnota investice činí asi 1,8 miliardy. Nákupní galerie by měla mít téměř 170 obchodů, komplex má mít 1300 parkovacích míst.

Další velké obchodní centrum chystá německá ECE u fotbalového stadionu v Malšovicích. Projekt má hodnotu přes tři miliardy korun a jeho součástí je i výstavba nového městského fotbalového stadionu. V komerční části ECE počítá například se stavbou centra se 130 obchody. Radnice a ECE nyní pracují na získání územního rozhodnutí.

Do souboje o zákazníky chce zasáhnout i Ikea. Už delší dobu se hovoří o plánu postavit nový obchodní dům v Hradci Králové či Pardubicích. Pardubická radnice před časem uvedla, že Ikea by mohla stavět u Libišan na Pardubicku.

Zatím poslední větší nákupní centrum ve stotisícovém Hradci Králové otevřela v listopadu 2009 developerská společnost Amadeus Real. Její Atrium s 41 obchody stálo půl miliardy korun a vyrostlo vedle obchodního domu Tesco na místě bývalé tržnice v centru města.

Zdroj: http://stavebni-forum.cz/cs/article/19093/hradecke-futurum-se-zvetsi-o-40-dalsi-dve-centra-se-chystaji/

Comments