Huisman Konstrukce investuje do rozšíření výroby, přijme 200 lidí

přidáno: 25. 3. 2011 2:30, autor: Neznámý uživatel

Sviadnov (Frýdecko-Místecko) - Výrobce ropných vrtných souprav, společnost Huisman Konstrukce, investuje stovky milionů korun do rozšíření svého závodu ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku. Chce dále rozvíjet vývoj a výrobu speciálních zařízení, kterými jsou kromě vrtných věží pro ropná pole také například námořní jeřáby. S plánovaným zvýšením výroby chce do dvou let přijmout 200 nových pracovníků. V současné době zaměstnává 400 lidí. ČTK to dnes sdělil ředitel společnosti Roman Stankovič.

Firma již připravuje ve svém areálu výstavbu dalších dvou montážních hal. První dvojhalí by mělo vyrůst ještě v letošním roce. "Pro rozvoj firmy je tato investice klíčová. Umožní nám zvýšit objem finální produkce, realizovat činnosti s vyšší efektivitou, prohloubit a rozvinout specifické know-how, což jsou zásadní faktory pro zajištění silnějšího postavení na trhu v globální konkurenci," uvedl Stankovič.

Kvůli zaměření výrobního programu firmy na speciální strojírenské výrobky s vysokou přidanou hodnotou u ní najde uplatnění řada vysokoškoláků a středoškolsky technicky vzdělaných odborníků. "Odborná a kreativní práce s vysokou přidanou hodnotou v čistém strojírenském provozu v oblasti světově vysoce respektovaného průmyslu je pro techniky atraktivní. Ačkoli je schopných odborníků v regionu stále nedostatek, věřím, že volné pozice obsadíme kvalitními pracovníky," podotkl Stankovič. Proto chtějí spolupracovat s místními školami.

Zástupci Huisman Konstrukce již dříve uvedli, že pracují na několika ojedinělých projektech, například že se podílí na výrobě lodního jeřábu o nosnosti 5000 tun, který má být instalován na největší pokládkové plavidlo na světě. Firma také vyrobila vrtnou věž vysokou 38 metrů, která je schopna vrtat až do hloubky šesti kilometrů. Věže jsou například používané na vrtných polích v USA.

Společnosti se ekonomicky dařilo i v období hospodářské krize. Předloni dosáhla čistého zisku 73,6 milionu korun. Její tržby byly 900 milionů korun.

Mezi její produkty také patří zařízení pro pokládání potrubí nebo horské dráhy pro zábavní parky. Společnost je členem nadnárodní skupiny Huisman. Centrála společnosti je v Nizozemsku.

Autor: ČTK

Zdroj: http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/zpravy/huisman-konstrukce-investuje-do-rozsireni-vyroby-prijme-200-lidi/614099

Comments