Immorent ČR prodal kancelářskou budovu Avenir E v Praze

přidáno: 17. 9. 2010 5:31, autor: Neznámý uživatel

Společnost Immorent ČR prodala svůj kancelářský projekt Avenir Budova E v Praze rakouskému investorovi Hypo Real Invest AG (fond HRI Immobilienfonds Nr. 1) za zhruba 15 milionů EUR. Hypo Real Invest AG tak letos v České republice dokončil svou třetí transakci.

02.09.2010 - Reality - Jones Lang LaSalle

Tým Jones Lang LaSalle Capital Markets jednal jako poradce pro Immorent ČR, zatímco společnost CB Richard Ellis Capital Markets jednala na straně Hypo Real Invest AG. 
Budova se nachází v etablované kancelářské lokalitě Prahy 5 a byla dokončena v roce 2007 jako poslední fáze projektu Avenir Business Park. Budova nabízí celkem 6,861 m2 kvalitních kancelářských ploch a je v tuto chvíli pronajata prestižním mezinárodním a lokálním nájemcům jako CSC Computer Science, KJ Trade, Import Volkswagen Group, Porsche CEE, The Kite, Hero Czech, Komix a další.

„Jsme potěšeni prodejem našeho posledního dokončeného a plně pronajatého projektu Avenir budova E, známému rakouskému investorovi Hypo Real Invest AG, obzvlášť v době, kdy realitní trhy zasáhla globální recese. Tato transakce je důkazem toho, že se investorům vrací důvěra a chuť investovat do realitních projektů jako je právě Avenir Budova E. Projekt nabízí novému majiteli nejen stabilní příjem z nájmu, ale rovněž bezpečí prvotřídní budovy, která se nachází v prestižní lokalitě a která je součástí   etablovaného business parku Avenir, developovaný Immorentem. Tato úspěšná transakce rovněž potvrzuje správnou orientaci společnosti Immorent na výstavbu kvalitních, uživatelsky orientovaných budov s nízkými poplatky za údržbu a správu a chytrým architektonickým designem,“ uvedl Tomáš Velemínský, výkonný ředitel společnosti Immorent ČR.

HYPO Real Invest AG dodal: „Avenir Budova E se nachází v jedné ze strategických kancelářských oblastí v Praze. Považujeme naší třetí akvizici  jako solidní investici, a to nejen z krátkodobého pohledu, ale i z dlouhodobého hlediska. Naskytla se nám příležitost koupě nemovitosti od tak etablovaného partnera jako je Immorent ČR. Věříme, že Praha nabízí velmi stabilní investiční prostředí se silnou výkonností jak v minulosti, tak nyní. Další transakce budou následovat.“

George Lewis, vedoucí investičního oddělení Jones Lang LaSalle, který jednal na straně prodávajícího uvedl: „Bylo nám ctí jednat v zastoupení Immorent ČR, jednoho z vedoucích developerů na českém trhu, při prodeji této velice atraktivní kancelářské budovy.“

Autor: Redakce Sreality

Zdroj: Jones Lang LaSalle


Zdroj:http://www.sreality.cz/clanek/immorent-cr-prodal-kancelarskou-budovu-avenir-e-v-praze/4360

Comments