ING vystoupila z projektu Masarykova nádraží

přidáno: 20. 8. 2010 2:16, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 13. 9. 2010 7:02 ]

Developerská společnost ING Real Estate vycouvala z přestavby Masarykova nádraží. V jednom z největších pražských projektů na více než desetihektarovém území v centru města tak kromě Českých drah zůstávají jen firmy Sudop a Morávka Centrum.

„Společně jsme odkoupili podíl ING Real Estate Development ve společnosti Masaryk Station Investment. Nyní vlastníme s Morávka Centrum každý polovinu,“ řekl deníku E15 předseda představenstva Sudop Group Jan Hromádka. Ten zasedá také v čele představenstva společnosti Masaryk Station Development, která celý projekt řídí a v níž drží kromě Masaryk Station Investment třetinový podíl České dráhy.

Cenu, za kterou ING svůj podíl prodala, nechtěl Hromádka uvést. S přizváním dalšího developera firmy v tuto chvíli nepočítají. „S nikým nejednáme. Jsme ve fázi nastavení základních parametrů projektu, pro které máme dostatek zkušeností,“ zdůraznil Hromádka.

Skupina ING na základě rozhodnutí mateřské společnosti pozastavila své developerské aktivity ve středoevropském regionu. Už koncem loňského roku prodala česká pobočka ING Real Estate Development svůj podíl ve firmě SMC Development, která chystá výstavbu v olomoucké čtvrti Šantovka za deset miliard korun.

Zdroj: http://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/ing-vystoupila-z-projektu-masarykova-nadrazi