Japonci se stěhují do Prahy

přidáno: 2. 12. 2011 0:27, autor: Neznámý uživatel
Japonský výrobce klimatizací PC International se stěhuje do logistického parku v Kněževsi poblíž pražského letiště Ruzyně. Firma si v Airport Logistic Parku pronajala téměř 5 tisíc metrů čtverečních průmyslových ploch včetně kanceláří. Transakci zprostředkovala společnost Cushman & Wakefield. Vlastníkem parku je Pramerica Real Estate Investors, která spravuje investice do nemovitostí pro Prudential Financial. Správou logistického parku je pověřena společnost Panattoni Europe.

Společnost sem přesune výrobu izolací pro klimatizační zařízení. Zahájení výroby je plánováno na listopad, předtím proběhne příprava prostor a stěhování. PC International zvětší své výrobní prostory oproti původní lokalitě zhruba o tisíc metrů čtverečních. Stěhovat se bude z průmyslového parku v Lounech, který firmě neumožňoval potřebnou expanzi.

"PC International plánuje rozšíření výroby a k tomu hledala odpovídající prostory. Své výrobní kapacity chce sestěhovat do jednoho objektu, který je flexibilní a do budoucna jí umožní v případě potřeby další rozšíření prostor. Firma má navíc certifikát kvality ISO, který mimo jiné vyžaduje určitý standard výrobních prostor. Airport Logistic Park nejlépe vyhověl požadavkům, včetně výborného dopravního spojení a dobré ceny,“ říká Mayumi Yokozeki z mezinárodního týmu Cushman & Wakefield.

"C&W nabídli několik možností, Airport Logistic Park nejpřesněji vyhověl našim výrobním procesům. Veškerá jednání navíc probíhala v japonštině. Považujeme to za vstřícný krok ze strany Cushman & Wakefield,“ říká Michael Suzuki, prezident PC International.

Airport Logistic Park se nachází na západě Prahy poblíž obce Kněževes a je napojen na rychlostní komunikaci D7. Pražský okruh umožňuje rychlé napojení z letiště na hlavní logistické tahy zajištující zásobování celé České repuliky i střední Evropy. Park tvoří tři skladovací / výrobní objekty a hlavní administrativní budova. Každá z budov nabízí 18 tisíc metrů čtverečních průmyslových ploch, které mohou být rozděleny protipožárními zdmi na čtyři samostatné jednotky o ploše 4,5 tisíce metrů čtverečních.Zdroj: http://stavitel.ihned.cz/c1-53189500-japonci-se-stehuji-do-prahy
Comments