Kdo bude stavět Centrum pro nanomateriály

přidáno: 20. 8. 2010 1:47, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 13. 9. 2010 7:03 ]
Liberec – O výběru nejvhodnější nabídky na dodavatele stavby budovy Centra pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace Technické univerzity v Liberci (TUL) v pátek rozhodla komise složená ze zástupců ministerstva školství a odborníků z TUL a ČVUT Praha. Také v pátek 2. července podepsal rektor TUL Zdeněk Kůs rozhodnutí o výběru nejvhodnější nabídky.

O stavbu mělo zájem osm českých firem. Nabídky přijímala pověřená advokátní společnost do 22. června do 10.00 hodin. Dva z uchazečů komise vyloučila pro nesplnění zadaných podmínek.

„Výběr proběhl přesně podle podmínek zveřejněných na centrální adrese. Jméno vítěze výběrového řízení zatím nebudeme zveřejňovat, protože všichni účastníci mají právo se do patnácti dnů odvolat,“ řekl rektor Zdeněk Kůs.

Veřejnou soutěž na dodavatele stavby největší investice ve své více než pětapadesátileté historii vypsala univerzita letos v květnu. Výstavbu nového sedmipodlažního výzkumného Centra pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace chce vedení univerzity podle Kůse zahájit již letos v létě.

„Náš postup je zcela transparentní. Výběrové řízení bylo otevřené a zúčastnit se ho mohla každá česká i zahraniční stavební firma, která má zkušenosti se stavbami obdobného charakteru a objemu. Počet uchazečů nebyl nijak omezen. Neprováděli jsme žádný předvýběr ani losování o postup do užšího výběru. Komise posuzovala každou nabídku, která splnila podmínky. Předložené nabídky byly hodnoceny podle tří kriterií: nabídkové ceny, termínu dodání a výše smluvních pokut,“ upřesnil profesor Kůs.

Autorem projektu budoucího objektu je architekt Martin Šaml z liberecké projektové kanceláře SIAL. Vybudování Centra pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace je jedním z deseti úspěšných projektů, které získaly peníze na svoji realizaci v rámci první výzvy operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (VaVpI) s názvem Regionální VaV centra.

Celý projekt bude trvat čtyři roky, stavba nového objektu ale musí být hotova do června 2012. Předpokládaná hodnota stavby je 450 milionů korun. Další prostředky projektu jsou určeny na nákup přístrojů.

Výstavbou špičkově vybaveného výzkumného centra se TUL stane specializovaným místem vývoje v progresivních technologiích a získá moderní zázemí pro vědu a výzkum.

Zdroj: http://jablonecky.denik.cz/podnikani/kdo-bude-stavet-centrum-pro-nanomaterialy20100707.html