Kraj finišuje v projektu Krajského kulturního a vzdělávacího centra ve Zlíně

přidáno: 4. 3. 2011 1:44, autor: Neznámý uživatel

ZLÍN – Další významný krok, kterým již fakticky startuje realizační fáze projektu Krajského kulturního a vzdělávacího centra ve Zlíně, schválila krajská rada na svém posledním zasedání. Rada schválila vyhlášení veřejné zakázky na dodávku zhotovitele předmětné stavby.

Vybudování Krajského kulturního a vzdělávacího centra revitalizací budov č. 14 a 15 bývalého továrního areálu firmy Baťa ve Zlíně je jednou z nejvýznamnějších investičních akcí Zlínského kraje v celkovém finančním objemu cca 900 milionů korun. „Projekt může být realizován i díky významné podpoře z Evropských strukturálních fondů, a to ve výši 500 milionů korun. Pokud vše půjde podle stanoveného harmonogramu, v průběhu roku 2013 by Krajské kulturní a vzdělávací centrum mohlo začít sloužit veřejnosti,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Krajské kulturní a vzdělávací centrum ve Zlíně vznikne v blízkosti dnešního autobusového a vlakového nádraží a po svém dokončení by mělo poskytnout nové moderní prostory pro tři krajské kulturní instituce: pro Krajskou knihovnu Františka Bartoše, Krajskou galerii výtvarného umění a Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně. „Všechny instituce mají převážně celokrajskou působnost a momentálně fungují ve zcela nevyhovujících podmínkách,“ doplnil statutární náměstek hejtmana Libor Lukáš.

Zdroj: http://www.mestozlin.com/index.php?page=detail&id=1646&co=aktualne

Comments