Kutná Hora: Projekt nového nákupního centra v Avii kritizuje petice

přidáno: 27. 5. 2011 0:33, autor: Neznámý uživatel
Nonstop nákupní centrum, galerie obchodů, parkoviště, fastfood a další obchodní objekt. Takové by mělo být v budoucnosti využití bývalého průmyslového areálu kutnohorské Avie.

Projekt představila novému vedení města developerská společnost Crest reality.

S daným „budovatelským“ záměrem se však neztotožňují zdaleka všichni Kutnohořané. Na adresu radnice již dorazila protestní petice. Její signatáři by v daném průmyslovém a více či méně zanedbaném areálu raději viděli například byty.

Majitelem „Avie“ je však již zmíněná developerská společnost. A vedení města se nechystá jejím záměrům aktivně bránit. „Nebudeme bránit dalšímu projednávání, tak jak stanovuje zákon a územní řízení,“ řekl starosta Kutné Hory Ivo Šanc. „Projekt není v rozporu s územním plánem a společnost je majitelem. Ani nám se nelíbí, že bude „spodní“ město tak přesyceno obchoďáky, na druhou stranu se jedná o využití ke prospěchu většiny občanů,“ konstatoval starosta.

„My bychom neradi, aby došlo k situaci, že se investorům budou házet klacky pod nohy a někdo se z toho bude snažit něco vytěžit, jak je v kraji dost často zvykem,“ dodal starosta. Město bude podle jeho slov hledat takové řešení, aby vydělaly obě strany.

Firma by měla na své náklady vybudovat při vjezdu do areálu nový kruhový objezd.

Nyní bude na příslušných odborech územního rozvoje probíhat zjišťovací řízení. (mv)

Zdroj: http://www.denik.cz/kratce_region/782096.html

Comments