Letohradský závod OEZ rozšiřuje výrobu a zaměstná dalších 160 lidí

přidáno: 23. 9. 2010 0:57, autor: Neznámý uživatel
LETOHRAD

Letohradský závod OEZ na výrobu nízkonapěťové jistící techniky patřící do skupiny Siemens rozšiřuje výrobu a v nové hale na konstrukce vzduchových jističů zaměstná 160 nových pracovníků.

Výrobu vzduchových jističů přesunula skupina Siemens do Letohradu z německého hlavního města Berlína.

"Cílem OEZ je být ve svém oboru lídrem nejen na českém a slovenském trhu, ale v oblasti jištění nízkým napětím chceme být i rozhodující silou v rámci koncernu Siemens na evropském kontinentu. Přesun výroby z Berlína do našeho areálu je potvrzením významného postavení OEZ v rámci koncernu a oceněním kvalitní práce našich zaměstnanců," komentoval rozšíření výroby generální ředitel OEZ Roman Schiffer.

Pro výrobu vzduchových jističů společnost postavila zcela novou halu. S plochou 2460 metrů čtverečních je největší halou v areálu OEZ. Bezprostředně k ní přiléhají i nové prostory skladu a expedice s plochou 790 metrů čtverečních. Stavba nových výrobních prostor byla dokončena v červenci za rekordních 99 dnů. Po nastěhování technologií společnost v první polovině srpna zahájila výrobu zkušebních sérií a od počátku září se v nové hale už vyrábějí vzduchové jističe Siemens pro celý svět.

"Nyní kompletujeme kolem 40 jističů denně. Od prvního ledna příštího roku, kdy dojde k přestěhování výroby z Berlína v plném rozsahu, budeme schopni produkovat až 200 vzduchových jističů za den," poznamenal vedoucí výroby Jan Keprt.

V nové hale najdou práci pod dohledem devíti odborníků Siemens z Berlína desítky lidí. "Většina našich pracovníků navíc prošla několikaměsíčním školením v Německu, jejich úkolem proto bude zaškolit i nové kolegy," doplnil Keprt.

Vzduchové jističe, které OEZ prodává pod produktovou značkou Arion, jsou určeny k jištění napájení velkých, energeticky náročných technologických celků v průmyslu, energetice či veřejné infrastruktuře.

OEZ působí na elektrotechnickém trhu bezmála 70 let, od roku 2007 je součástí skupiny Siemens. V současnosti je komplexním dodavatelem produktů a služeb v oblasti jištění elektrických obvodů a zařízení nízkého napětí. Firma patří k lídrům trhu ve středoevropském regionu. OEZ disponuje vlastními výrobními a vývojovými kapacitami, úzce spolupracuje s výzkumnými institucemi a vysokoškolským sektorem. Produktový portfolio tvoří modulární přístroje Minia, kompaktní jističe Modeion, vzduchové jističe Arion, pojistkové systémy Varius, přístroje pro spínání a ovládání Conteo a rozvodnice a rozváděčové skříně Distri. Firma nyní zaměstnává 1400 pracovníků.

Comments