Letošní stavební veletrhy v Brně navštívilo více než 80 tisíc lidí

přidáno: 18. 4. 2011 4:34, autor: Neznámý uživatel
17.4.2011 19:36 | Zdroj: Mediafax | Autor: Filip Sušanka
Letošní ročník tradičního Stavebního veletrhu, který skončil v sobotu, si na brněnském výstavišti nenechalo ujít více než 80 tisíc lidí. Agentuře Mediafax to sdělila Dita Brančíková z pořádající společnosti Brněnské veletrhy a výstavy (BVV).

Stavebního veletrhu se letos účastnilo celkem 1078 firem z 24 zemí. Expozice zabraly plochu o rozloze přes 48 tisíc metrů čtverečních.

Vystavovatelé tak letos využili celý pavilon P (deset tisíc metrů čtverečních), který nahradil dříve používané pavilony B, C, D, E. Dále byly obsazeny také pavilony A, F, V a všechny vhodné volné venkovní plochy.

Mezi vystavovateli nechyběly kromě českých společností ani firmy například z Belgie, Dánska, Finska, Polska, Rakouska, Španělska či z USA nebo z Velké Británie.

"Zvýrazněnými tématy letošního ročníku Stavebních veletrhů Brno byla celosvětově atraktivní témata energeticky úsporného stavění, úspor energií, alternativních zdrojů energií a vytápění. Všechna témata byla rozvíjena pod společným souhrnným názvem Green Building. Energeticky úsporná řešení byla prezentována jak na stáncích jednotlivých vystavovatelů, tak i v odborném doprovodném programu, který připravily už tradičně odborné asociace a partneři veletrhu," uvedla Brančíková.

Komplex Stavebních veletrhů Brno 2011 a Mezinárodního veletrhu interiéru a bydlení Mobitex se uskutečnil na brněnském výstavišti v tradičním jarním termínu, od 12. do 16. dubna. V letošním roce byl nově doplněn o prezentaci investičních a inovačních příležitostí, a komunální technologie a služby - Mezinárodní veletrhy Urbis Invest a Technologie.

Akce zahrnovaly i 16. mezinárodní stavební veletrh IBF a 12. mezinárodní veletrh technických zařízení budov SHK. Souběžně se Stavebními veletrhy Brno se uskutečnil také Mezinárodní veletrh investic, podnikání a rozvoje v regionech Urbis Invest a Mezinárodní veletrh komunálních technologií a služeb Urbis Technologie.

Zdroj: http://zpravy.profi.cz/20454-letosni-stavebni-veletrhy-v-brne-navstivilo-vice-nez-80-tisic-lidi.html

Comments