Mitsui-Soko prodlužuje pronájem v Plzni

přidáno: 23. 2. 2011 3:13, autor: Neznámý uživatel

Japonská logistická firma působí v Plzni od roku 2006. Nově má pronájem prostor zajištěn do roku 2014. Transakci zprostředkovala poradenská společnost Cushman & Wakefield.

Společnost Mitsui-Soko prodloužila nájemní smlouvu v logistickém parku v Plzni: pronajala si téměř 6 400 metrů čtverečních skladových prostor a přes 400 m2 kanceláří v objektu Plzeň West Business Center. Mitsui-Soko poskytuje logistické služby především japonským firmám z oblasti automobilového a elektro průmyslu. Transakci zprostředkovala poradenská společnost Cushman & Wakefield.

„Lokalita v Plzni se Mitsui-Soko osvědčila. A protože má firma v České republice dlouhodobé plány, chtěla si zajistit pronájem na další roky. Současně chtěla využít aktuální situace na trhu průmyslových nemovitostí a pro další období si vyjednat co nejvýhodnější podmínky. Cushman & Wakefield zastupovali Mitsui-Soko před několika měsíci v obdobné transakci v jiné lokalitě,“ říká Majumi Jokozeki z průmyslového týmu Cushman & Wakefield, která se na transakci přímo podílela.

Developerem parku je společnost Amesbury. Celková plocha je přes 22 tisíc metrů čtverečních a park je plně pronajat.

„Plzeňský region patřil loni z hlediska pronájmu průmyslových ploch mezi nejatraktivnější. Podíl nepronajatých ploch zde v průběhu roku 2010 klesl z téměř 25 na 11,2 procenta. Tato míra nepronajatosti ukazuje na zdravý trh. Pokud by klesala pod deset procent, znamenalo by to už nedostatečnou nabídku a omezené možnosti výběru prostor pro nájemce,“ dodává Majumi Jokozeki.

Zdroj: http://www.logisticsatoz.com/infozona/realitni-poradenstvi/mitsui-soko-prodluzuje-pronajem-v-plzni--773.html?fil=realitni-poradenstvi
Comments