Na Novojičínsku má vyrůst outletové centrum

přidáno: 27. 5. 2011 0:42, autor: Neznámý uživatel

V České republice se plánuje stavba dalšího velkého outletového centra, které má tentokrát vyrůst poblíž Hladkých Životic na Novojičínsku. Komplex nazvaný Designer Outlet Village Moravia je projektován pro takřka 130 outletových obchodů. ČTK dnes informaci získala z databáze posuzování vlivu staveb na životní prostředí EIA. Nyní v Česku fungují pouze dvě velká outletová centra, která nabízejí značkové oděvy starších kolekcí s výraznými slevami – Freeport v Hatích u Znojma a Fashion Arena v Praze-Štěrboholích. V chodu jsou další projekty, ale mají značné zpoždění a problémy. Například pražské outletové centrum Galleria Moda mělo být otevřeno již na jaře 2008, avšak nakonec skončilo v konkurzu a stále zeje prázdnotou. Výrazný skluz má také stavba outletového centra za zhruba dvě miliardy korun u Lokte na 66. kilometru dálnice D1, která měla být dokončena na jaře 2008. Developerská společnost Devo Group ale termín několikrát posunula. „Stavební činnost bude opět zahájena na počátku roku 2012. Outletové centrum pak developer plánuje otevřít ke konci roku 2012,“ uvedla firma na internetových stránkách věnovaných tomuto projektu.

Projekt Designer Outlet Village Moravia připravila firma Euro Mall Event. Centrum má tvar podkovy a jeho celková zastavěná plocha bude činit 23 380 metrů čtverečních. Stavba je plánována na dvě etapy, přičemž první má být dokončena na začátku roku 2013 a druhá do konce roku 2014. Součástí areálu budou také provozovny s občerstvením a dětská hřiště. Výstavba dalších outletových center je plánována například na severu Čech – projekt pod názvem Centrum obchodních služeb Knínice chystá u dálnice D8 nedaleko Ústí nad Labem stavební a inženýrská firma Unives.

Dnes je v Evropě přes 120 outletových center, nejvíce ve Francii, Itálii a Británii. ČR podle odborníků zatím zaostává za západní Evropou či Polskem, kde jsou outletové komplexy rozšířenější.

Zdroj: http://www.stavebni-forum.cz/cs/article/19306/na-novojicinsku-ma-vyrust-outletove-centrum/

Comments