Nová páteřní síť UPC: kabelový oprerátor už nechce pouze domácí surfaře

přidáno: 12. 4. 2011 7:42, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 13. 4. 2011 1:09 ]
UPC dokončuje propojování své sítě s páteří společnosti Sloane Park, kterou operátor koupil před pár měsíci a v březnu dostal zelenou. Výsledkem spojení je druhá největší síť v České republice. Silnější je už pouze Telefónica O2 a její infrastruktura.

Optickou síť dlouhou 5 763 kilometrů tvoří 900 aktivních takzvaných POP uzlů, ke kterým se mohou připojit velkoobchodní zákazníci a propojit tak s páteří své vlastní sítě. Nová páteř pokrývá 90 % českého regionu a součástí jsou vlastní metropolitní sítě ve více než 60 % měst.

UPC také otevírá nové datové centrum v telehousu TTC Telekomunikace v Praze 10 Malešicích. Na ploše 350 m2 zde bude provozovat internetový hosting všeho druhu počínaje základním webhostingem a konče virtuálními servery a rack housingem jak pro velké zákazníky, tak jednotlivce.

Nelze než doufat, že díky novým kapacitám sítě ubude i výpadků připojení k internetu u koncových maloobchodních zákazníků.

Zdroj: http://www.zive.cz/bleskovky/nova-paterni-sit-upc-kabelovy-oprerator-uz-nechce-pouze-domaci-surfare/sc-4-a-156597/default.aspx
Comments