Novojičínská nemocnice staví budovu pro novou magnetickou rezonanci

přidáno: 20. 8. 2010 2:53, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 13. 9. 2010 7:00 ]

Nemocnice s poliklinikou v Novém Jičíně.

Stavbu budovy pro novou magnetickou rezonanci a pro počítačovou tomografii zahájili v Nemocnici Nový Jičín. Stavba by měla přispět k nastartování nového rozvoje nemocnice.

"Stavba přijde na 19,5 milionu korun a spolufinancuje ji nemocnice a Moravskoslezský kraj, který se na ní podílí částkou 15,6 milionu korun," uvedl mluvčí novojičínské nemocnice Miroslav Fajkus.

Magnetická rezonance může být podle Fajkuse umístěna pouze ve speciálně odstíněném objektu, který bude splňovat velmi přísná bezpečnostní kritéria. Ve stávajících budovách nebylo její umístění možné, proto se muselo začít s budováním nového objektu. Stavba by měla být hotová v říjnu letošního roku.

"Magnetická rezonance je pro další rozvoj nemocnice a zdejšího komplexního onkologického centra velmi potřebná, proto jsme rádi, že kraj na objekt přispívá," řekl ředitel novojičínské nemocnice Tomáš Nykel.

Nová magnetická rezonance zkrátí čekací lhůty na toto vyšetření, které mohou být až několikaměsíční. Přístroj přitom umožňuje naprosto detailní diagnostiku zejména nádorových onemocnění. "Lékaři u onkologických pacientů bojují s časem. Včasné a správné určení diagnózy může zachránit mnohým nemocným život," řekl ředitel s tím, že další nespornou výhodou je snadná a okamžitá dostupnost vyšetření přímo v nemocnici, protože dosud museli pacienti jezdit do vzdálených nemocnic po celém kraji i mimo něj.