Olomoucká radnice chce opravit hlavní pavilon výstaviště Flora

přidáno: 29. 8. 2011 3:00, autor: Neznámý uživatel
Olomoucká radnice chce rozšířit plánovanou modernizaci Výstaviště Flora o rekonstrukci hlavního pavilonu A. Ze stávající budovy pavilonu zůstane zachována pouze železobetonová konstrukce, ostatní části bude potřeba vyměnit, řekl náměstek primátora Martin Major (ODS). Pavilon A, který byl postaven v roce 1973, každoročně hostí mimo jiné hlavní expozici mezinárodní výstavy květin Flora.

Plán modernizace výstaviště dosud počítal s vybudováním nového objektu u pavilonu A. Součástí nové budovy budou výstavní plochy, parkoviště, kongresový sál či zázemí pro vystavovatele a pracovníky Flory. „Současné vedení města ale považuje za chybu, že do projektu naši předchůdci nezahrnuli také opravu pavilonu A, neboť jednou by se k ní stejně muselo přistoupit. Myslíme si, že je úspornější investovat do výstaviště najednou,“ uvedl náměstek primátora.

výstava květin Flora

Rozšíření projektu by ale nemělo podle něj navýšit rozpočet původního záměru, jehož odhadované náklady činí 350 milionů korun. Cílem města je plán optimalizovat. „Už dříve se nám podařilo upravit plánované podzemní parkoviště, díky čemuž ušetříme 15 milionů korun. Dalších 15 milionů korun ušetříme tím, že z projektu vypustíme zamýšlené nové dopravní napojení výstaviště. Částka 30 milionů korun činí zhruba polovinu nákladů oprav pavilonu A. V optimalizaci projektu budeme pokračovat,“ řekl Major.

K rekonstrukci pavilonu A uvedl, že její součástí bude výměna skleněných výplní pláště budovy či vybudování nového topení a klimatizace, která v pavilonu zatím není. Podle odhadů náměstka primátora město bude moci zahájit celý projekt, jehož náklady by mohla uhradit ze 40 procent dotace z evropských fondů, v letech 2010 až 2013. Výstaviště Flora je akciovou společností, kterou stoprocentně vlastní město. Na expozice Flory v posledních letech každoročně zamířilo zhruba 200.000 návštěvníků.

Zdroj: http://www.realit.cz/aktualita/olomoucka-radnice-chce-opravit-hlavni-pavilon-vystaviste-flora

Comments