Penta bude stavět v Praze na Florenci

přidáno: 16. 11. 2010 0:13, autor: Neznámý uživatel

Praha - Přes pět miliard korun hodlá investovat Penta Investments do vybudování nového administrativního centra mezi ulicemi Na Florenci a Na Poříčí v Praze 1. Jedná se o první projekt Penty v realitním developmentu v České republice.

Komplex budov České typografie (bývalého Rudého Práva) získala Penta od rakouské společnosti S+B CEE Beteiligungsverwaltungs. Jak se uvádí v tiskové zprávě, výstavba bude probíhat v několika etapách v následujících pěti letech.

Letos a příští rok se investor zaměří na kroky potřebné pro získání územního rozhodnutí a stavebního povolení. Vlastní stavba má začít za dva roky a skončit v roce 2015.

Projekt je velkolepý 

"Chceme postavit jedinečné kancelářské a obchodní prostory kategorie A, které významně zlepší tvář okolí. Jsem přesvědčen, že díky své poloze v centru Prahy a unikátní dopravní dostupnosti bude projekt pro budoucí zákazníky velmi atraktivní," řekl Petr Palička, ředitel divize Penta Real Estate v České republice.

Penta podniká v realitním developmentu od roku 2005. V současnosti připravuje a realizuje 9 projektů na Slovensku a první projekt v České republice. Zaměřuje se na segmenty administrativy, bydlení, maloobchodu a volnočasových aktivit, stejně jako na přípravu území pro nové projekty.

Zdroj: http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=658876

Comments