Penta má příští rok začít stavbu administrativního centra na Florenci

přidáno: 8. 12. 2011 1:42, autor: Neznámý uživatel
V Praze na Florenci má příští rok začít stavba multifunkčního centra za zhruba 5,1 mld. Kč. Rozsáhlý projekt nahradí komplex budov České typografie, novou pasáží propojí ulice Na Florenci a Na Poříčí. Stavební úřad Prahy 1 již vydal na stavbu územní rozhodnutí, není ale ještě pravomocné. „Původně se komplex bývalé České typografie skládal ze šesti budov kanceláří, skladů a továrních hal. V rámci projektu budou budovy, kromě historické budovy do ulice Na Poříčí, zbourány a na jejich místě vyroste moderní administrativní palác," sdělila za investora Martina Válová.

Podle dokumentace předložené pro územní rozhodnutí bude mít objekt až devět nadzemních podlaží. Většina prostor, asi 48 000 metrů čtverečních, bude sloužit jako flexibilní kanceláře, jejichž rozloha může být upravena podle přání nájemce. V přízemí a prvním podzemním patře budou obchody a restaurace, v dalších dvou podlažích pod zemí bude parkoviště pro 600 automobilů. „Součástí projektu je i vybudování veřejně přístupné zahrady ve vnitřní dvoraně areálu a také rekonstrukce historické Des Fourské zahrady, která je nyní opuštěným panelovým parkovištěm," uvedla Válová.

Projekt se příliš nelíbí zástupcům Klubu za starou Prahu – je údajně moc velký, měl by být o několik pater snížen a nelíbí se ani architektonické ztvárnění. Penta předpokládá, že územní rozhodnutí by mohlo vstoupit v platnost na počátku roku. Poté chce firma projekt oficiálně představit. „Do té doby ještě může doznat změn,“ poznamenala Válová. Dodala, že stavba je prvním developerským projektem Penty v Česku. Výstavba by měla začít v roce 2012 a bude trvat až do roku 2014. Kč. Hlavním architektem je ateliér Cigler Marani Architecs.

Zdroj: http://www.stavebni-forum.cz/cs/article/20324/penta-ma-pristi-rok-zacit-stavbu-administrativniho-centra-na-florenci/
Comments