Plzeň: vznikne druhý vědecko-technologický park za 300 milionů Kč

přidáno: 1. 4. 2011 1:54, autor: Neznámý uživatel

Plzeň zahájila stavbu druhé etapy vědecko-technologického parku. Náklady, které jsou 300 milionů korun bez DPH, pokryje z větší části evropská dotace. Sedm nových budov bude připraveno do června 2012. Budou mít užitnou plochu 6500 metrů čtverečních, což je o 1500 m2 víc než první část parku, kterou Plzeň otevřela v květnu 2008. Od té doby je trvale téměř ze sta procent zaplněná progresivními firmami. ČTK to řekl vedoucí útvaru koordinace evropských projektů Erich Beneš.

Nové objekty budou umístěny mezi současnými budovami první etapy PVTP a budovami podnikatelského a inovačního centra BIC Plzeň. Ve druhé etapě vznikne sedm poloprovozních objektů. Zahrnou hlavně laboratorní, zkušební a vývojové dílny a kanceláře jak pro zavedené podniky, tak pro začínající inovační firmy, které získávají zhruba na rok poloviční slevy na nájmu a službách. Klíčovými partnery druhé etapy PVTP jsou už dnes například Západočeská univerzita a Centrum výzkumu Řež, které potvrdily, že už si dohromady rezervují tři objekty.

Současný počet 200 vytvořených pracovních míst ve více než 20 firmách umístěných v PVTP by se mohl podle hrubých odhadů rozšířit minimálně na 400. Záleží ale hlavně na úspěšnosti firem a na tom, kolik nových pracovníků budou schopny zaměstnat.

Zdroj: http://stavebni-forum.cz/cs/article/19021/plzen-vznikne-druhy-vedecko-technologicky-park-za-300-milionu-kc/

Comments