Pod Hády vzniknou stovky bytů za miliardu

přidáno: 23. 9. 2010 1:09, autor: Neznámý uživatel

BRNO Dvě stovky nových bytů za miliardu korun chce pod brněnskými Hády postavit společnost Trikaya. Nové bydlení určené hlavně pro mladé rodiny vznikne už v roce 2014. Druhým projektem společnosti Trikaya je kontroverzní stavba rezidence Erasmus.
Společnost příští léto vypíše architektonickou soutěž na stavbu energeticky úsporných domů s podzemním parkováním a vstupem na čip. "Chceme nabídnout kvalitní bydlení mladým rodinám. Také využijeme sociálních sítí, kde budou zájemci o bydlení debatovat o ideální podobě bydlení. Jejich názory zapojíme do projektu," nastínil předseda představenstva společnosti Trikaya Dalibor Lamka.
Nové byty vyrostou v Maloměřicích pod vrchem Hády na místě nevyužívané továrny, kterou město plánovalo příští rok zbourat. "Je to 45 tisíc metrů brownfieldu. Doufáme, že se sem co nejdříve podaří přitáhnout městská doprava," plánuje Lamka. V sousedství nových bytů plánují Maloměřice postavit akvapark a umělou sjezdovku, ale to by plány Trikayi nemělo ohrozit.
Druhým projektem společnosti v Brně je sporná stavba rezidence Erasmus. "Rozhodnutí magistrátu zrušilo stavební povolení a my jsme se odvolali. Proto povolení platí a stavba pokračuje podle plánu," řekl manažer projektu Alexej Veselý. Podle Lamky byl projekt od počátku na bytový dům a není pravda, že se dokumentace měnila. Pokud jejich odvolání neuspěje, budou muset začít stavební řízení úplně od začátku.

Zdroj:  Mladá fronta Dnes
Comments