Praha 6 vyhlásila ideovou soutěž na přeměnu 68 hektarů v Ruzyni

přidáno: 9. 6. 2010 4:46, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 13. 9. 2010 7:21 ]

Městská část Praha 6 vyhlásila veřejnou ideově-urbanistickou soutěž na přeměnu území o rozloze asi 68 hektarů v Ruzyni. V současnosti tu stojí haly, sklady, betonárka a nachází se tu částečně využívaný areál ministerstva obrany. Praha 6 by chtěla, aby tu vzniklo třeba obytné území.

„Je to území, které má potenciál,“ vyjádřil se mluvčí Prahy 6 Martin Šalek o pozemcích mezi ulicemi Drnovská, Vlastina, U Silnice, Libocká a železniční tratí Praha-Kladno, které zároveň leží nedaleko přírodního parku Šárka – Lysolaje a přírodní památky Obora Hvězda. Podle Šalka by tu mohlo vzniknout obytné území s obchody, službami, parky a školami nebo například také studentské koleje. Městská část si prý nechala zpracovat objemovou studii, podle níž by tu mohlo žít maximálně 14.000 lidí.

Lokalitu by měla v budoucnu dopravně zpřístupnit prodloužená linka metra A a plánovaná stavba stanice Dědina v severozápadní části území. Podle Šalka se také počítá s modernizací železniční tratě Praha – Kladno. Nedaleko je ruzyňské letiště, ale letadla zde lidem nad hlavami podle Šalka nelétají. „Vliv letiště tam znát je,“ připustil. „V tuhle chvíli to připravujeme, chceme vidět návrhy a pak nad tím budeme diskutovat,“ řekl Šalek. Termín pro odevzdání urbanistických návrhů je 23. srpna, soutěžní podmínky a podklady si lze vyzvednout na odboru územního rozvoje na úřadu Prahy 6 do 23. července.