ProLogis postaví dva nové objekty, v Česku a v Polsku

přidáno: 11. 4. 2011 2:47, autor: Neznámý uživatel
Nemovitosti | 11. 04. 2011

(Mediafax) - Mezinárodní poskytovatel distribučních nemovitostí ProLogis zahajuje výstavbu dvou nových průmyslových projektů.  Jejich celková rozloha je přes 42 tisíc metrů čtverečních skladových prostor a nacházejí se v Polsku a Česku.

Projekty zahrnují 20 tisíc metrů čtverečních v ProLogis Parku Wrocław V, novém distribučním centru strategicky umístěném v těsné blízkosti wrocławského okruhu, mezi dálnicí A4 vedoucí z Berlína na Ukrajinu a silnicí E261. ProLogis využije 70 hektarů z půdy, kterou vlastní pro tuto a další budoucí výstavbu a která umožňuje výstavbu až 290 tisíc metrů čtverečních nemovitostí.

prologis_praha.jpgDíky této výstavbě si ProLogis připravil půdu pro svůj pátý distribuční park ve wrocławském regionu. Se svým portfoliem čtyř distribučních parků (16 budov) o celkové rozloze 371 tisíc metrů čtverečních je společnost největším poskytovatelem průmyslových budov v regionu Wrocław.

"Kromě možnosti poskytnutí distribučních prostor k okamžitému pronájmu a využití je největší výhodou ProLogisu rozsáhlé portfolio půdy na strategických místech po celém regionu střední a východní Evropy, které nám umožňuje uspokojit potřeby zákazníků hledajících nové distribuční prostory," uvedl managing director ProLogis pro střední a východní Evropu Ben Bannatyne.

Do projektu patří i 22 350 metrů čtverečních v ProLogis Parku Prague-Jirny, umístěném 20 kilometrů východně od Prahy na prvním sjezdu z dálnice D11.

Dokončení obou budov je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku. ProLogis navíc oznámil prodej 15 hektarů přebytečné půdy v Jirnech. Společnost stále vlastní 38 hektarů půdy na budoucí výstavbu fáze III. a fáze IV. parku. Současná výstavba o rozloze 22 350 metrů čtverečních bude první budovou fáze III. v tomto parku.

"Jsme velice rádi, že jsme zahájili tyto projekty a věříme, že v průběhu letošního roku oznámíme výstavbu dalších budov. Jedním z našich hlavních cílů je zhodnocovat nadbytečnou půdu; nedávný prodej pozemků v České republice je prvním příkladem v regionu v roce 2011," dodal Bannatyne.

ProLogis vlastní a spravuje přes 40 milionů čtverečních metrů průmyslových prostor na trzích v Severní Americe, Evropě a v Asii. ProLogis je předním poskytovatelem distribučních prostor v střední a východní Evropě s více než 3,7 milionu metrů čtverečních moderních skladových prostor ve 184 budovách.

Působení na pěti regionálních trzích, a to v České republice, Polsku, Rumunsku, na Slovensku a v Maďarsku, je koordinováno z centrály společnosti ve Varšavě. Mezi klienty společnosti patří výrobci, maloobchodníci, dopravci a ostatní společnosti využívající logistické služby ve velkém měřítku.

Zdroj: http://www.eulog.cz/cs/clanky/prologis-postavi-dva-nove-objekty--v-%C4%8Cesku-a-v-polsku/?mt=&id=3274&m=z01
Comments