Prologis rozšiřuje dva parky v Česku a na Slovensku

přidáno: 29. 8. 2011 3:08, autor: Neznámý uživatel
Společnost Prologis oznámila rozšíření dvou projektů “šitých na míru” v České republice a na Slovensku. Výstavba těchto logistických nemovitostí začala v druhém čtvrtletí a její předpokládané dokončení je ve čtvrtém čtvrtletí roku 2011. Jde o 6800 čtverečních metrů dalších ploch pro hypermarket Globus, již existujícího projektu stavěného na míru o současné rozloze 22 350 metrů čtverečních v Prologis Parku Praha – Jirny, který je umístěn 20 kilometrů východně od Prahy u dálnice D11. Globus se rozhodl navýšit kapacitu svých prostor na 29 150 metrů čtverečních. Klient plánuje využívat tento sklad jako svou českou základnu pro logistiku s kontrolovanou teplotou.

Dalším projektem je 17 980 metrů čtverečních ploch pro stávajícího klienta v Prologis Parku Galanta – Gáň (DC4) umístěného 60 kilometrů od Bratislavy poblíž dálnice D1 (E58). Po rozšíření bude mít projekt DC4 celkem 93 590 metrů čtverečních moderních skladových ploch a bude jedním z největších distribučních parků na Slovensku. „Prologis je velmi rád v pozici jednoho z mála developerů v regionu střední a východní Evropy, který má nejen moderní skladové prostory připravené k okamžitému pronájmu, ale také široké portfolio volných pozemků, díky kterým si naši klienti mohou nechat postavit prostory přesně podle svých představ a navíc se strategicky výhodným umístěním,“ řekl Martin Polák, ředitel společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko.

Portfolio společnosti Prologis v České republice a na Slovensku zahrnuje devět distribučních parků (43 budov) o celkové rozloze přes 990 tisíc čtverečních metrů průmyslové plochy. V současné době má Prologis v regionu ve výstavbě tři projekty o celkové rozloze přes 66 tisíc metrů čtverečních.

Prologis vlastnila či měla investice, ať již na konsolidované bázi nebo prostřednictvím nekonsolidovaných joint venture, nemovitosti a developerské projekty o celkovém objemu přes 55,7 milionů čtverečních metrů v 22 zemích. Společnost pronajímá moderní distribuční nemovitosti více než 4500 zákazníkům, včetně výrobců, prodejců, dopravců, poskytovatelům logistiky třetím stranám a dalším podnikům.

Zdroj: http://www.realit.cz/aktualita/prologis-rozsiruje-dva-parky-v-cesku-a-na-slovensku

Comments