PSG postaví v Moskvě centrum OBI za půl miliardy korun

přidáno: 20. 8. 2010 0:35, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 13. 9. 2010 7:18 ]

Zlínská společnost PSGInternational postaví v Moskvě obchodní centrum OBI téměř za půl miliardy korun. „Celková výše kontraktu OBI Moskva je asi devatenáct milionů eur bez DPH. Podobných projektů jsme v Rusku již realizovali celou řadu a s našimi stabilními zákazníky připravujeme další,“ sdělil deníku E15 místopředseda představenstva PSG Ivan Veselý.

PSG je generálním dodavatelem i projektantem. Podle vedení firmy dostaví centrum o celkové ploše 26 100 metrů čtverečních v listopadu příštího roku. „V podzemí postavíme parkoviště, v přízemí prodejnu stavebnin a zahradní centrum. V nadzemním podlaží bude sídlit administrativa a prodejna drobných stavebních materiálů a potřeb pro kutily,“ popsal plány mluvčí PSG Patrik Kamas.

PSG tak pokračuje ve strategii pronikání na ruský trh, který je v pozemním stavitelství velmi perspektivní. Angažuje se i v energetice. Před dvěma dny předala vládě Vologodské oblasti Ruské federace paroplynovou elektrárnu o výkonu 65 megewattů za 2,25 miliardy korun. „Šlo o první takto velkou komplexní realizaci energetického celku se zajištěním financování, kterou v Rusku provedla česká firma,“ řekl k východním aktivitám společnosti Veselý.

V současnosti firma staví druhý podobný projekt, paroplynovou elektrárnu Kurgan s výkonem 222 megawattů. PSG podle Veselého jedná i o dalších energetických projektech. „Považujeme ruský trh za velmi perspektivní, a to jak v energetice, tak i v pozemním stavitelství, které se zhruba po dvouletém útlumu znovu začíná probouzet,“ uzavřel Veselý.

Zdroj: http://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/psg-postavi-v-moskve-centrum-obi-za-pul-miliardy-korun