PSJ postaví v Rusku obchodní centrum za čtvrt miliardy

přidáno: 19. 8. 2011 4:53, autor: Neznámý uživatel

Publikováno 2.8.2011 13:44

Tuzemská stavební společnost PSJ získala další zahraniční zakázku. V ruském městě Tambov, zhruba 500 kilometrů od Moskvy, staví obchodní komplex pro investora Eko Prom Lipeck. Hodnota zakázky dosahuje10,5 milionu eur, v přepočtu přes 253 milionů korun.

ilustrační foto

Na zhruba tříhektarovém pozemku má do příštího léta vyrůst hypermarket a dvoupodlažní komerční objekt s obchody a kancelářemi.

PSJ v současné době staví ve třech dalších ruských městech. V Rjazani dokončuje obchodní a zábavní centrum M5 Mall, jehož náklady dosáhnou 120 milionů eur. Nedaleko Petrozavodsku buduje závod na zpracování dřeva, který je s náklady 151 milionů eur, tedy 3,8 miliardy korun, největší zakázkou v historii jihlavské firmy. Ta rovněž minulý měsíc zahájila v Kazani výstavbu rezidenčního komplexu Megapolis.

Zahraniční zakázky loni činily rekordních 36 procent obratu PSJ. Nejvýznamnější z projektů má firma právě v Rusku, dále staví také na Slovensku, v jihovýchodní Asii a v arabských zemích.

Skupina firem PSJ loni zvýšila konsolidované výnosy meziročně skoro o čtvrtinu na 4,9 miliardy korun. Zisk skupiny před zdaněním dosáhl 115 milionů korun.

Zdroj: http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/psj-postavi-v-rusku-obchodni-centrum-za-ctvrt-miliardy-687046

Comments