Sanace Waltrovky začíná, budou zde kanceláře

přidáno: 16. 6. 2010 1:28, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 13. 9. 2010 7:20 ]

V areálu někdejší továrny na letecké motory Walter Engines v pražských Jinonicích začnou tento měsíc demoliční práce. Zároveň by v jednom z největších tuzemských brownfieldů mohla ještě letos odstartovat výstavba první kancelářské budovy.

Rezidenční čtvrť v nedohlednu. V první fázi by měl na 24hektarovém území jinonické Waltrovky vzniknout kancelářský komplex. O výstavbu bytů zatím není zájem

„Zahájení stavebních prací na první fázi administrativního objektu předpokládáme nejdříve ve čtvrtém čtvrtletí,“ sdělila mluvčí česko-irské společnosti Red Group Lucie Formandlová. Jako první se má v jihovýchodní části brownfieldu stavět devítipatrový kancelářský objekt Waltrovka Offices za dvě miliardy korun. Termín ale závisí na tom, zda se alespoň pro část z 50 tisíc metrů čtverečních kanceláří podaří sehnat nájemce.

Na papíře už existují plány na stavbu dvou administrativních komplexů. V jihozápadní části areálu má vyrůst kancelářské centrum The Square o 36 tisících metrech čtverečních. Právě na jeho místě teď začínají demolice, po nichž bude na podzim následovat likvidace kontaminované zeminy. Sanační práce zde mají trvat celkem čtyři roky.

Blok kanceláří má vytvořit bariéru mezi Radlickou radiálou a zbylou částí brownfieldu, kde je plánována i obytná výstavba. Část pozemku pro rezidence už nabízel Red Group dalším developerům.

Podle koncepční studie, kterou zpracoval ateliér Cigler Marani Architects, má na 20hektarovém pozemku vzniknout v příštím desetiletí celá městská čtvrť. „Investice na realizaci celého projektu přesahuje 400 milionů eur,“ uvedla Formandlová. Rezidenční výstavba má tvořit 30 procent, téměř 60 procent je vyhrazeno pro kanceláře, počítá se i s budovou pro univerzitu.

 

Zdroj: http://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/sanace-waltrovky-zacina-plany-zatim-pocitaji-s-kancelaremi