Skanska v Praze zahájí výstavbu zelené kancelářské budovy

přidáno: 14. 9. 2010 1:51, autor: Neznámý uživatel
Skanska buduje v Praze kancelářskou budovu City Green Court, která klade velký důraz na ekologicky šetrná řešení. Celková hodnota investice společnosti Skanska činí 38 miliónů eur.

City Green Court nabídne k pronájmu 16 000 metrů čtverečních plochy a nová kancelářská budova by měla být připravena pro nájemníky v prvním čtvrtletí roku 2012. Budova vyroste v zavedené obchodní čtvrti v Praze 4 – Pankrác. Stejně jako u jiných kancelářských projektů, které Skanska připravuje, je i projekt City Green Court navržen tak, aby splňoval požadavky na certifikaci podle mezinárodního systému environmentální certifikace LEED.

„Vidíme velký a rostoucí zájem o zelené, moderní a flexibilní kancelářské prostory, které nabízejí stimulující pracovní prostředí. Investoři i nájemci toto vyžadují a přičítají těmto aspektům kladnou hodnotu,“ říká Britta Cesar, výkonná ředitelka Skanska Property Czech Republic. Skanska už v prvním čtvrtletí letošního roku prodala svůj pražský kancelářský projekt Vyšehrad Victoria. Má na kontě také vůbec první projekt s certifikací LEED v České republice, a sice budovu ústředí ČSOB.

City Green Court - perspektiva od severozápadu

Skanska Commercial Development Europe zahajuje a realizuje projekty kancelářských a logistických nemovitostí. Činnost společnosti se soustředí na metropolitní oblasti v Maďarsku, Česku a Polsku a uskutečňují ji tři místní jednotky: Skanska Property Czech Republic, Skanska Property Hungary a Skanska Property Poland.

Zdroj: http://realit.cz/aktualita/skanska-v-praze-zahaji-vystavbu-zelene-kancelarske-budovy

Comments