Startuje další rekvalifikační kurz Facility manažerů

přidáno: 20. 8. 2010 7:19, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 13. 9. 2010 7:34 ]

První zářijový den bude zahájen již čtvrtý běh Rekvalifikačního vzdělávání Facility manažerů. Kurz je koncipován do 15ti denní výuky rozdělené na teoretické poznatky (77 výukových hodin) a na praktická cvičení (43 výukových hodin, převážně formou workshopů a exkurzí), kdy účastnící navštíví zajímavé objekty se zaměřením, jak na technickou správu (Kongresové centrum Praha, Motolská nemocnice, Justiční palác apod.), tak i na zajištění podpůrných služeb (administrativní objekty ČEZ, O2 či ČSOB).

V průběhu kurzu vystoupí celkem 20 specialistů z oboru Facility managementu. Absolvent, který řádně splní všechny požadované úkony kurzu a obhájí závěrečnou práci před odbornou komisí vedenou Prof. Ing. Stanislavem Adamcem, CSc (VŠE), nebo Doc. Ing. Pavlem Svobodou, CSc (ČVUT FSv) získá osvědčení o způsobilosti k výkonu profese Facility manažer. Kurzem již úspěšně prošlo přes 70 absolventů včetně čelních manažerů či odborníků ze společností ČSOB, Česká spořitelna, Škoda Praha Invest, RWE, ECM, Česká pošta, Roger Security, KD Pragma, UPC, Trigema aj.

 

Odborným garantem kurzu je česká pobočka asociace facility managerů IFMA, která jej ocenila v loňském roce Cenou poroty FM Awards 2009 za mimořádný počin v oblasti FM. Kurz pořádá FM Institute (jako organizační složka Hein Consulting, s.r.o.), který na tento kurz získal akreditaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy jako oficiální vzdělávání nové profese facility manažer. Kurz je koncipován v souladu s platnými i připravovanými EU standardy EN 15221 „Facility management“. Více informací o kurzu naleznete na adrese www.fminstitute.cz v sekci Přehled kurzů a přihlásit se můžete v sekci Pořádáme – aktuální kurzy.

 

Zdroj: http://www.realit.cz/aktualita/startuje-dalsi-rekvalifikacni-kurz-facility-manazeru