Startuje výstavba multifunkčního centra kampusu za 300 milionů

přidáno: 11. 7. 2011 2:33, autor: Neznámý uživatel
vydáno 19.6.2011, aktualizováno 17.6.2011 09:31, Ústí nad Labem
Slavnostní poklep na základní kámen Multifunkčního vzdělávacího a informačního centra ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně odstartuje v pondělí rozsáhlou investiční akci za asi 300 milionů korun. Jde o další etapu stavby kampusu.
Takto bude vypadat multifunkční centrum kampusu.
vizualizace: ujep
Takto bude vypadat multifunkční centrum kampusu.

Multifunkční informační a vzdělávací centrum bude zahrnovat vzdělávací kapacity, rektorát UJEP s jeho administrativním zázemím, univerzitní Centrum celoživotního vzdělávání, Centrum informatiky a Univerzitní knihovnu. Významným přínosem pro celou univerzitu bude zbudování velkých sdílených aul a poslucháren. Zajímavostí centra, které se stane středem života celého kampusu, bude vybudování dlážděného studentského náměstí kostkami o rozměrech 10x10 centimetrů.

„Dalším neméně důležitým krokem pro naši UJEP bude vybudování společné Univerzitní knihovny. Ta bude sdružovat na 250 tisíc svazků. K dispozici zde bude cca 110 studijních míst. Knihovna bude disponovat moderní technologií RFID, což je zařízení pro samoobslužné výpůjčky a vracení knih," uvedla mluvčí univerzity Jana Šiková. Součástí knihovny bude také Literární kavárna, která poskytne prostor pro setkávání, besedy, semináře či realizaci kurzů informačního vzdělávání. Změnou bude také zpřístupnění Univerzitní knihovny veřejnosti, což v dosavadních podmínkách univerzity nebylo možné.

Termín dokončení výstavby multifunkčního centra a Univerzitní knihovny je plánován na červenec 2012. Doba trvání stavby činí 13 měsíců.

INFOBOX:

Rozměry: zastavěná plocha - 3 800 m2, užitková plocha - 10 800 m2,     obestavěný prostor - 62 000 m3                               
Financování: MŠMT (292 mil. korun) + UJEP (10 mil. korun)
Projektant:  SIAL architekti a inženýři spol. s r. o.
Dodavatel stavby: Unistav a.s., Brno
Stavební dozor: AZ Consult, spol. s r. o., Ústí nad Labem

Zdroj: http://www.ceskydomov.cz/usti-nad-labem/clanek/startuje-vystavba-multifunkcniho-centra-kampusu-za-300-milionu
Comments