Technologický park bude stát skoro půl miliardy

přidáno: 19. 1. 2011 1:38, autor: Neznámý uživatel
Písek /FOTOGALERIE/ - Obrovský projekt v bývalých kasárnách přitáhne do Písku počítačové giganty.

Téměř půl miliardy spolkne projekt Technologického parku Písek (TPP), kde budou sídlit počítačové firmy. Ten by měl do poloviny roku 2012 vzniknout v bývalých Žižkových kasárnách v Písku. V pondělí zástupci investora a města Písek stavbu oficiálně zahájili.

„Je za námi velký kus cesty, zahájili jsme stavbu, což je velmi důležitý milník. V tuto chvíli jsou na 70 procent plánovaných prostor technologického parku uzavřeny smlouvy o budoucím nájmu. V TPP by měly být i velké firmy, jako je Microsoft nebo IBM,“ uvedl majitel firmy Reality Grégr Jaromír Grégr.

Právě tato firma je investorem TPP. „Výhodou je, že město Písek nemuselo do projektu dát ani korunu. Poskytlo prostory, na nichž sice nic nevydělalo, ale na samotnou stavbu finančně nijak nepřispěje,“ doplnil starosta Písku Ondřej Veselý.

TPP počítá i se spoluprácí jak se středními, tak vysokými školami.

TPP bude zabírat jen část bývalých kasáren. Podle Veselého by v dalších částech tohoto obrovského areálu mohly být jak byty, tak i hotel či marketingové centrum.   

„Do kasáren jsme vstoupili původně se záměrem vybudovat zde bydlení. Ale pak začala realitní krize, proto jsme se snažili najít pro tyto objekty jiné využití. Myslím, že v Písku chybí jakási inteligentní administrativní budova. Proto jsme na jejím projektu začali pracovat,“ zavzpomínal Jaromír Grégr.

Projekt za 450 milionů korun bude financovat hlavně Evropská unie, dotace z jejího fondu a z rozpočtu České republiky bude 252 milionů korun.


Zdroj: http://www.denik.cz/regiony/technologicky-park-bude-stat-skoro-pul-20110118.html

Comments