Telefónica O2 prodává další sídla v regionálních městech

přidáno: 20. 8. 2010 5:52, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 13. 9. 2010 6:37 ]

Telefónica O2 se zbavuje dalších nemovitostí. Na prodej jsou sídla v Olomouci a v Českých Budějovicích, která telefonní operátor využívá jen částečně. Osmipodlažní budova s přístavbou v Olomouci a čtyřpatrový objekt v Budějovicích disponují celkem přes 20 tisíci metry čtverečními kanceláří.

„Telefónica prodává objekty, které dlouhodobě nevyužívá tak, aby mělo smysl je vlastnit. Podobně postupují například banky,“ vysvětluje Zdeňka Klapalová, ředitelka tuzemské pobočky poradenské firmy Knight Frank. Ta v posledních letech zprostředkovává také prodeje budov Komerční banky, České spořitelny a ČSOB.

Velký rozprodej zahájila Telefónica v roce 2008, kdy se zbavila nemovitostí za více než čtyři miliardy korun. Balík o celkové ploše 632 tisíc metrů čtverečních tehdy koupila neznámá tuzemská společnost Bohemia Real Estate Investments. Třetinu portfolia posléze přeprodala skupině Middle Europe Investments, která se zaměřuje na investice a přestavbu nemovitostí. Před rokem a půl zobchodovala Telefónica i dvě budovy a pozemek v pražské Olšanské ulici. Kanceláře koupila Pražská správa nemovitostí, pozemek získal developer Central Group, který tam chystá výstavbu bytů.

Podle Klapalové mají zájem o budovy v regionech lokální firmy a převážně domácí investoři, nakupující po celé České republice. „Olomouc i Budějovice patří k městům, kde se prodeje daří, což může být způsobeno tím, že tam není dostatek komerčních nemovitostí odpovídajícího rozsahu,“ vysvětluje Klapalová. Developerská výstavba v regionech se totiž v minulých letech soustředila hlavně do Brna, Olomouce či Plzně.

Zdroj: http://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/telefonica-o2-prodava-dalsi-sidla-v-regionalnich-mestech