Tesco chce otevřít 25 nových obchodů

přidáno: 4. 3. 2011 1:44, autor: Neznámý uživatel
Společnost Tesco Stores ČR, která patří mezi největší obchodní řetězce v Česku, letos hodlá pokračovat v expanzi a na tuzemském trhu plánuje otevřít zhruba 25 nových prodejen. Stejným tempem Tesco rozšiřovalo prodejní síť v ČR i loni a nyní má celkem 158 obchodů. Informovala o tom mluvčí Tesco Stores ČR Eva Karasová. Díky novým prodejnám společnost Tesco Stores ČR hodlá vytvořit až 900 nových pracovních míst.

Společnost Tesco letos podle Karasová plánuje v Česku otevřít nové supermarkety, hypermarkety i malé samoobsluhy Tesco Expres. Nová pracovní místa vytvoří například v Čelákovicích, Litvínově, Mohelnici či Chotěboři. "Tesco je žádaným zaměstnavatelem a počet zájemců o práci u nás je v průměru trojnásobně vyšší než počet pracovních míst, která můžeme nabídnout," uvedl personální ředitel Tesco Stores ČR Karel Foltýn.
Tesco navíc letos od investiční skupiny Penta převezme zhruba 130 malých obchodů Žabka a Koruna. Tesco bude i nadále provozovat všech 82 obchodů Žabka v Praze a Středočeském kraji na základě franšízy. Celkem 47 obchodů Koruna do konce letošního roku přemění na Tesco Expres.
"Tesco tak pokračuje v dlouhodobém stabilním růstu. V současné době zaměstnává téměř 14.500 lidí, přičemž 96 procent jeho zaměstnanců tvoří Češi. V loňském roce Tesco vytvořilo 970 nových pracovních pozic," podotkla Karasová.
Společnost Tesco vstoupila na tuzemský trh v roce 1996. Nyní v Česku provozuje celkem 158 supermarketů, hypermarketů a prodejen Tesco Expres a šest obchodních center. Do tuzemské sítě Tesco patří také 18 čerpacích stanic.
Předloni bylo Tesco v ČR třetím největším maloobchodním prodejcem a jeho odhadované tržby tehdy činily 46,5 miliardy korun. První byla v roce 2009 společnost Schwarz ČR (Kaufland, Lidl) a druhá skupina Rewe ČR (Billa, Penny Market).

Zdroj: http://mam.ihned.cz/c1-50917690-tesco-chce-otevrit-25-novych-obchodu

Comments