Tesco otevře nové velkoprodejny, začne prodávat i léky či brýle

přidáno: 20. 8. 2010 6:26, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 13. 9. 2010 6:21 ]

Obchodní řetězec Tesco chystá úplně nový koncept velkoplošných prodejen nazvaný Tesco Extra. Přímo na ploše nových obchodů otevře lékárnu, optiku či prodejnu telekomunikačních služeb. V Česku zatím žádný jiný řetězec velkoprodejny nemá. 

První dvě prodejny Extra vzniknou na podzim v Plzni přestavbou dvou hypermarketů. Přeměnou na velkoplošné prodejny mají projít i další hypermarkety, konkrétní plány však firma nechce prozrazovat. "Otevření dalších obchodů Tesco Extra nemůžeme z obchodních důvodů upřesnit," uvedla mluvčí Teska Eva Karasová.

Lékárny mají nabízet celý sortiment zdravotních přípravků a léků, které jsou v Česku dostupné. Firma v nich zaměstná odborně vzdělané lékárníky. V optice si lidé budou moci nechat vyšetřit a změřit zrak.

Tesco chce rozšířit také nabídku i prodejní plochy oblečení, kosmetiky elektroniky a zábavy. Z jednotlivých oddělení vzniknou samostatné malé prodejny, které budou fungovat jako obchod v obchodě. Platit se bude přímo u pultů těchto prodejen.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/tesco-otevre-nove-velkoprodejny-zacne-prodavat-i-leky-ci-bryle-pvf-/ekoakcie.asp?c=A100812_114947_ekoakcie_vem