Tiskárna cenin postaví IT středisko levněji

přidáno: 16. 11. 2010 0:31, autor: Neznámý uživatel

Petr Svoboda | Publikováno 15.11.2010 14:40

Nové výpočetní středisko Státní tiskárny cenin postaví společnost Altron za tři sta třicet milionů korun. Vyplývá to z registru veřejných zakázek. Tendr běžel od jara a opozdil se kvůli námitkám firem, které o zakázku usilovaly. Státní podnik původně sháněl na pětipodlažní budovu přes čtyři sta milionů, celkové náklady na výstavbu odhadl v březnu na 472 milionů.

Stavět se má začít okamžitě, budova by měla stát nejpozději v únoru 2012, tedy s půlročním zpožděním oproti původnímu plánu tiskárny. Výstavbu bude Státní tiskárna cenin financovat z investičního úvěru od Komerční banky.

Státní tiskárna cenin se kromě tisku bankovek stará také o tisk akcií či osobních průkazů. Vytisknuté plastové identifikační průkazy splňují nejpřísnější bezpečnostní požadavky. V roce 2009 vykázala firma tržby 1,55 miliardy korun, což je o 280 milionů více než v roce 2008. Ve stejném období znásobila i čistý zisk z 63 milionů v roce 2008 na necelých 156 milionů v loňském roce.

Altron je česká firma, která se mimo jiné specializuje na datová centra. Postavila je například pro energetickou společnost ČEZ, GE Money Bank nebo ČSA.

Zdroj: http://www.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/tiskarna-cenin-postavi-it-stredisko-levneji

Comments