Továrna Lego v Kladně se bude rozšiřovat. Postaví čtyři nové haly

přidáno: 20. 10. 2010 6:33, autor: Neznámý uživatel
KLADNO - Dánská společnost Lego chystá rozšířit své stávající výrobní haly v Kladně o další čtyři, vytvoří tak místo pro 1000 nových zaměstnanců. Stavět se má začít už příští rok.

Vyplývá to z dokumentu potřebném pro posouzení vlivu nové výroby na životní prostředí, o kterém informuje Aktuálně.cz. "Společnost Lego hodlá rozšířit výrobu ve svém komplexu v Kladně a proto je navrhována výstavba další části. Hlavními částmi jsou čtyři výrobní haly," uvádí v oznámení firma.

Kromě zaměstnanců v samotné výrobě bude téměř polovina nových míst určená i pracovníkům v administrativě a vývoji. Výstavba by podle dokumentu neměla negativně ovlivnit životní prostředí v lokalitě. "Z hlediska vlivů na životní prostředí lze záměr považovat za přijatelný, z hlediska sociálních dopadů za pozitivní," stojí v oznámení.

Lego vyrábí v Kladně několik let. Letos v létě už firma otevřela nový sklad za 13 milionů eur. Firmě stoupl za pololetí čistý zisk o téměř 64 procent na 1,12 miliardy dánských korun (asi 3,7 miliardy korun), i nadále očekává vzrůstající poptávku po jejích umělohmotných hračkách.


Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/tovarna-lego-v-kladne-se-bude-rozsirovat-postavi-ctyri-nove-haly-php-/firmy-trhy.asp?c=A101019_183728_firmy-trhy_kim

Comments